Jarząb 'Likjornaja'

Sorbus 'Likjornaja'
38,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, C3, C1,5

Model: Wys. 90-160 cm

Sorbus (x)'Likjornaja'

Kolejna wyhodowana przez Iwna Miczirina krzyżowana jarzębina powstała na bazie krzyżówki gorzkiej jarzębiny sorbus aucuparia z aronią aronia melanocarpa. Drzewko rośnie średnio silnie, obficie plonuje. Owoce są zupełnie czarne słodkie. Nadaje się do wyrobu dobrych konfitur oraz nalewek i naparów, a także win owocowych. Drzewo charakteryzuje pełna odporność na mrozy oraz dobre przystosowanie dla nawet skrajnych warunków wegetacji.

Zastosowanie : Ogrody amatorskie, sady owocowe, parki, wszędzie tam gdzie pożytek owocowania jest porządany dla zwierząt, ptaków i ludzi.

Ciekawostki: Iwan Miczurin był sztandarowym twórcą roślin w byłym ZSRR, jego dorobek jest często dyskwalifikowany za wiele niesprawdzonych teorii w dziedzinie sadownictwa, leśnictwa. Wraz ze wzrostem technologii, genetyki i postępu oraz rozwoju prac na gatunkami, odmianami drzew i krzewów jego rośliny zostały zapomniane na przestrzeni czasu. Szczególnie że kołchozy i sowchozy tamtych czasów nie były miejscem rozwoju jego dzieł. Genialność na tamte czasy oraz innowacyjność jego prac, utworzenie kilkuset odmian zasługuje dziś na przypomnienie oraz szersze zainteresowanie. Polecamy książkę Dzieła wybrane Iwana Miczurina.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb 'Likjornaja'
Twoja ocena