Brzoza brodawkowata (brzoza zwisła)

Betula pendula
9,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: P11, C2, C3, C1,5

Model: Wys. 50-160cm

Betula pendula

Drzewo należące do rodziny brzozowatych (Betulaceae), osiągające do 30 m wysokości. Spotykane w lasach dębowych, brzozowych, sosnowych. Liście trójkątne lub romboidalne, zaostrzone, nagie, pod spodem jasnozielone. Brzeg blaszki liściowej jest podwójnie ząbkowany. Gałązki są brodawkowate, cienkie i zwisające. Kwiaty zebrane są w kotki - kotki męskie na początku są wzniesione, potem zwisają, przybierając kolor bzowy; kotki żeńskie są zwisające, żółtawozielone później ciemnieją. Owocem są eliptyczne orzeszki ze skrzydełkami. Kora jest biała, łuszcząca się okrężnie. Brzoza lubi gleby ubogie, kamieniste, a także piaski i gliny.


Zastosowanie: Jest gatunkiem wykorzystywanym do leczenia wielu chorób (kamica nerkowa, zapalenie nerek, łuszczyca). Piękne brzozowe zagajniki, w ogrodzie, w parku i zieleni miejskiej, Polecany, stabilny i pożądany gatunek w każdym miejscu nasadzeń wysokich.

Ciekawostki: to ogólnie do brzozy betula pendula lepiej odnie : Liście brzozy używa m. in. do płukania włosów, co wpływa dodatnio na ich porost. Współcześni bioenergoterapeuci twierdzą, że przebywanie wśród brzóz budzi podświadomość i zdolność do odróżniania prawdziwych przyjaciół od zakamuflowanych wrogów. Powinniśmy też przytulić się do tego drzewa także wtedy, kiedy musimy podjść kłopotliwą decyzję lub nie widzimy wyjścia z jakiejś sytuacji. Dzięki brzozie łatwiej nam będzie odkryć nowe, nie uświadomione możliwoci. Kontakt z brzozą przyniesie spokój, wzmocni sięy, doda otuchy. Pozwoli rozwinąć intuicję i wrażliwość. Zneutralizuje też szkodliwe promieniowanie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Brzoza brodawkowata (brzoza zwisła)
Twoja ocena