Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Modrzew japoński 'Blue Rabbit Weeping'

Larix kaempferi 'Blue Rabbit Weeping'
42,00 zł
Wyprzedane

Larix kaempferi 'Blue Rabbit Weeping'

Ciekawa odmiana modrzewia japońskiego o płacząco przewisających pędach, wyselekcjonowana przez Lena Konijna w Holandii w roku 1986. Jest to odmiana w dalszym ciągu bardzo popularna, mimo, że lata młodości ma już za sobą, jednak do dziś nie wyhodowano zbyt wielu odmian, które przerastały by ją pod względem cech ozdobnych. Jest to jedna z wyższych odmian modrzewi, która charakteryzuje się szybkim przyrostem i dorasta nawet do 15-20 m wysokości. Młode drzewka cechują się dość wąskim, stożkowym pokrojem, starsze okazy są już dużo szersze, szczególnie u podstawy, ich korona jest luźna, rozłożysta z wyraźnie odznaczającym się pniem głównym, od którego odchodzą poziomo wygięte ku ziemi konary. Długie pędy, które wyrastają z tych konarów zwisają swobodnie w dół, dzięki czemu drzewo przybiera atrakcyjny płaczący pokrój z gałęziami pięknie falującymi na wietrze.

Igły wyrastają tutaj tylko na krótkopędach i podobnie jak u większość odmian modrzewi zebrane są w gęste kępki. Pojedyncze igły są długie nawet do 6 cm, mają ładny, niebieskozielony kolor, który jesienią zmienia się na przepiękny złotożółty odcień. Na zimę igły opadają, jednak sam pokrój wystarczy aby drzewo było atrakcyjne przez okrągły rok. Odmiana ta wytwarza również drobne, eleganckie, różyczkowa te szyszki, które mogą utrzymywać się na drzewie nawet przez parę lat. Odmiana ta ma wiele zastosowań, nadaje się zarówno do parków jak i do ogrodów, jako soliter lub też w kompozycji z krzewami lub drzewami o kontrastowym ubarwieniu. Może również być sadzony w formie wysokich, formowanych żywopłotów, gdyż jest bardzo podatny i odporny na wszelkie cięcia i zabieg pielęgnacyjne. Nie jest to roślina wymagająca w uprawie, preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, bogate w próchnicę o lekko kwaśnym pH, ale wystarczą jej przeciętne gleby ogrodowe. Woli stanowiska zdecydowanie słoneczne i osłonięte. Jest też całkowicie mrozoodporny w naszych warunkach klimatycznych, a także, podobnie jak gatunek, odporny na liczne choroby.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Modrzew japoński 'Blue Rabbit Weeping'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Blue Rabbit Weeping'
Nazwa łacińska Larix kaempferi
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C3 – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.00 kg
Pokrój stożkowy
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne
Zastosowanie rosnące pojedynczo (soliter), żywopłoty
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia balkony, patio i tarasy, rabaty
Docelowa rozpiętość od 2 m do 3 m
Wysokość docelowa od 15 m do 20 m
Rozstaw sadzenia 70 – 80 cm
Pora kwitnienia wiosna
Barwa liści / igieł szaro-niebieskie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne szyszki, przebarwiają się jesienią

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko