Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Modrzew japoński 'Blue Rabbit Weeping'

Larix kaempferi 'Blue Rabbit Weeping'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Larix kaempferi 'Blue Rabbit Weeping'

Ciekawa odmiana modrzewia japońskiego o płacząco przewisających pędach, wyselekcjonowana przez Lena Konijna w Holandii w roku 1986. Jest to odmiana w dalszym ciągu bardzo popularna, mimo, że lata młodości ma już za sobą, jednak do dziś nie wyhodowano zbyt wielu odmian, które przerastały by ją pod względem cech ozdobnych. Jest to jedna z wyższych odmian modrzewi, która charakteryzuje się szybkim przyrostem i dorasta nawet do 15-20 m wysokości. Młode drzewka cechują się dość wąskim, stożkowym pokrojem, starsze okazy są już dużo szersze, szczególnie u podstawy, ich korona jest luźna, rozłożysta z wyraźnie odznaczającym się pniem głównym, od którego odchodzą poziomo wygięte ku ziemi konary. Długie pędy, które wyrastają z tych konarów zwisają swobodnie w dół, dzięki czemu drzewo przybiera atrakcyjny płaczący pokrój z gałęziami pięknie falującymi na wietrze.

Igły wyrastają tutaj tylko na krótkopędach i podobnie jak u większość odmian modrzewi zebrane są w gęste kępki. Pojedyncze igły są długie nawet do 6 cm, mają ładny, niebieskozielony kolor, który jesienią zmienia się na przepiękny złotożółty odcień. Na zimę igły opadają, jednak sam pokrój wystarczy aby drzewo było atrakcyjne przez okrągły rok. Odmiana ta wytwarza również drobne, eleganckie, różyczkowa te szyszki, które mogą utrzymywać się na drzewie nawet przez parę lat. Odmiana ta ma wiele zastosowań, nadaje się zarówno do parków jak i do ogrodów, jako soliter lub też w kompozycji z krzewami lub drzewami o kontrastowym ubarwieniu. Może również być sadzony w formie wysokich, formowanych żywopłotów, gdyż jest bardzo podatny i odporny na wszelkie cięcia i zabieg pielęgnacyjne. Nie jest to roślina wymagająca w uprawie, preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, bogate w próchnicę o lekko kwaśnym pH, ale wystarczą jej przeciętne gleby ogrodowe. Woli stanowiska zdecydowanie słoneczne i osłonięte. Jest też całkowicie mrozoodporny w naszych warunkach klimatycznych, a także, podobnie jak gatunek, odporny na liczne choroby.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, szpalery, żywopłoty, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Modrzew japoński 'Blue Rabbit Weeping'
Twoja ocena