Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Modrzew japoński 'Blue Rabbit Weeping'

Larix kaempferi 'Blue Rabbit Weeping'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Larix kaempferi 'Blue Rabbit Weeping'

Ciekawa odmiana modrzewia japońskiego o płacząco przewisających pędach, wyselekcjonowana przez Lena Konijna w Holandii w roku 1986. Jest to odmiana w dalszym ciągu bardzo popularna, mimo, że lata młodości ma już za sobą, jednak do dziś nie wyhodowano zbyt wielu odmian, które przerastały by ją pod względem cech ozdobnych. Jest to jedna z wyższych odmian modrzewi, która charakteryzuje się szybkim przyrostem i dorasta nawet do 15-20 m wysokości. Młode drzewka cechują się dość wąskim, stożkowym pokrojem, starsze okazy są już dużo szersze, szczególnie u podstawy, ich korona jest luźna, rozłożysta z wyraźnie odznaczającym się pniem głównym, od którego odchodzą poziomo wygięte ku ziemi konary. Długie pędy, które wyrastają z tych konarów zwisają swobodnie w dół, dzięki czemu drzewo przybiera atrakcyjny płaczący pokrój z gałęziami pięknie falującymi na wietrze.

Igły wyrastają tutaj tylko na krótkopędach i podobnie jak u większość odmian modrzewi zebrane są w gęste kępki. Pojedyncze igły są długie nawet do 6 cm, mają ładny, niebieskozielony kolor, który jesienią zmienia się na przepiękny złotożółty odcień. Na zimę igły opadają, jednak sam pokrój wystarczy aby drzewo było atrakcyjne przez okrągły rok. Odmiana ta wytwarza również drobne, eleganckie, różyczkowa te szyszki, które mogą utrzymywać się na drzewie nawet przez parę lat. Odmiana ta ma wiele zastosowań, nadaje się zarówno do parków jak i do ogrodów, jako soliter lub też w kompozycji z krzewami lub drzewami o kontrastowym ubarwieniu. Może również być sadzony w formie wysokich, formowanych żywopłotów, gdyż jest bardzo podatny i odporny na wszelkie cięcia i zabieg pielęgnacyjne. Nie jest to roślina wymagająca w uprawie, preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, bogate w próchnicę o lekko kwaśnym pH, ale wystarczą jej przeciętne gleby ogrodowe. Woli stanowiska zdecydowanie słoneczne i osłonięte. Jest też całkowicie mrozoodporny w naszych warunkach klimatycznych, a także, podobnie jak gatunek, odporny na liczne choroby.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.0000
Pokrój stożkowy
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, szpalery, żywopłoty, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Docelowa rozpiętość od 2m do 3m
Docelowa wysokość od 15m do 20m
Barwa liści / igieł szaro-niebieskie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne szyszki, przebarwiają się jesienią