Jarząb pospolity 'Konzentra'

Sorbus aucuparia 'Konzentra'
38,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 20-150cm

Sorbus aucuparia 'Konzentra'


Owocowa odmiana jarzębiny, wyselekcjonowana w Dreźnie w Niemczech, w handlu obecna już od 1954 roku. Charakteryzuje się mniejszymi owocami niż inne odmiany typowo jadalne, ale za to owocuje o wiele mocniej, jest to jedna z najobficiej plonujących odmian jarzęba.

Owoce słodkie z lekkim posmakiem kwaskowatym, idealnie nadają się do wytwarzania soków czy sporządzania smacznych galaretek. Jako roślina ogrodowa jarzębina ta nie różni się zbytnio od jarzęba pospolitego, dorasta maksymalnie do 4 -5 metrów wysokości przy czym zależy to głównie od stanowiska – drzewko dobrze doświetlone ze wszystkich stron (np. posadzone samotnie lub jako soliter) będzie niższe i szersze, jeśli zaś posadzimy ten jarząb w grupie kilku osobników, drzewka będą wąskie i wysokie.

Odmiana ta rośnie najlepiej na glebie żyznej i wilgotnej, choć bez problemu poradzi sobie także na przeciętnej glebie (odpowiednio zasobnej w wilgoć). W ciągu roku drzewko nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, można jedynie stosować cięcia formujące lub korygujące jeśli chcemy nadać koronie jakąś określoną formę. Jarzębina ta kwitnie w maju, kwiaty zebrane w baldachogrona są koloru białego. Późnym latem oraz jesienią na drzewie pojawiają się czerwone, duże kiście owoców, od ciężaru których gałązki aż się lekko uginają. Owoce zawierają bardzo cenne witaminy (z dużymi ilościami witaminy C na czele), mikro oraz makroelementy i świetnie nadają się na rozmaite przetwory. Odmiana bezproblemowa w uprawie, całkowicie mrozoodporna na terenie całego kraju.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb pospolity 'Konzentra'
Twoja ocena