Jarząb Koehnego

Sorbus koehneana
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, C1,5

Model: Wys. 45-120 cm

Sorbus koehneana


Wyjątkowy gatunek jarząba o owocach koloru śnieżno białego! Roślina wykształca formę wysokiego krzewu lub niskiego drzewka, czasem o wielu pniach, osiąga maksymalnie do 4 – 5 metrów wysokości i niewiele tylko mniejszej szerokości. Gatunek ten kwitnie w maju, kwiaty zebrane w baldachy są koloru białego.

Największą ozdobą tego jarząba są perłowo białe owoce, które są zawiązywane z reguły bardzo obficie u już zadomowionych w danym miejscu roślin – gałęzie mogą byą pokryte baldachami owoców tak mocno, że z dalszej odległości drzewko może sprawiać wrażenie, że ponownie kwitnie! Roślina ta najlepiej będzie rosła na glebie przepuszczalnej, lekkiej, przeciętnie żyznej ale wilgotnej – słabo znosi susze. Prócz białych owoców przesłanką za posadzeniem tego drzewka może być piękne przebarwienie ulistnienia jesienią, liście mają wtedy barwę od mocno pomarańczowej do bardzo ciemnej czerwieni, wręcz purpury w ostatnim etapie przed opadem liści.

Jako roślina ogrodowa może być sadzony zarówno jako soliter, jak i w grupach z osobnikami tego samego gatunku lub z innymi odmianami, kontrastującymi kolorem owoców będą kolorem jesiennego przebarwienia. Jarząb ten jest jeszcze bardzo mało znany w Polsce ale naprawdę warto się na niego zdecydować, nasz ogród zyska wtedy dużo na wyjątkowości.

Więcej informacji
Rośliny dostępne dla Ciebie obecnie zamówione regularnie wysyłamy