Jarząb Koehnego

Sorbus koehneana
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3, C2, C1,5

Model: Wys. 45-120 cm

Sorbus koehneana


Wyjątkowy gatunek jarząba o owocach koloru śnieżno białego! Roślina wykształca formę wysokiego krzewu lub niskiego drzewka, czasem o wielu pniach, osiąga maksymalnie do 4 – 5 metrów wysokości i niewiele tylko mniejszej szerokości. Gatunek ten kwitnie w maju, kwiaty zebrane w baldachy są koloru białego.

Największą ozdobą tego jarząba są perłowo białe owoce, które są zawiązywane z reguły bardzo obficie u już zadomowionych w danym miejscu roślin – gałęzie mogą byą pokryte baldachami owoców tak mocno, że z dalszej odległości drzewko może sprawiać wrażenie, że ponownie kwitnie! Roślina ta najlepiej będzie rosła na glebie przepuszczalnej, lekkiej, przeciętnie żyznej ale wilgotnej – słabo znosi susze. Prócz białych owoców przesłanką za posadzeniem tego drzewka może być piękne przebarwienie ulistnienia jesienią, liście mają wtedy barwę od mocno pomarańczowej do bardzo ciemnej czerwieni, wręcz purpury w ostatnim etapie przed opadem liści.

Jako roślina ogrodowa może być sadzony zarówno jako soliter, jak i w grupach z osobnikami tego samego gatunku lub z innymi odmianami, kontrastującymi kolorem owoców będą kolorem jesiennego przebarwienia. Jarząb ten jest jeszcze bardzo mało znany w Polsce ale naprawdę warto się na niego zdecydować, nasz ogród zyska wtedy dużo na wyjątkowości.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb Koehnego
Twoja ocena