Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Wiśnia piłkowana 'Shirotae'

Prunus serrulata 'Shirotae'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
38,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Prunus serrulata 'Shirotae'

Propozycja idealna do mniejszych ogrodów! Ta wiśnia wyróżnia się nie tylko pięknymi kwiatami, ale również nietypowym pokrojem korony. Wykształca formę drzewiastą o silnym, grubym pniu i nisko osadzonej koronie. Może osiągać do 5 – 6 (8) metrów wysokości i tyle samo średnicy korony. Korona tego drzewa jednak nie jest kulista, przeciwnie, jest ona silnie spłaszczona a jej brzegi sięgają do samej ziemi, czynią tę odmianę niesamowicie malowniczą!

Wiśnia ta kwitnie wiosną, kwiaty koloru białego są bardzo duże, osiągają do 5 cm średnicy i wydzielają miłą woń, dającą się wyczuć w dużej odległości od drzewa. W momencie kwitnienia rozwijają się także pąki liściowe, które swoją bardzo żywą i jasną zielenią ciekawie kontrastują ze śnieżną bielą kwiatów. Drzewo to nie jest wymagające, nie ma potrzeby przycinania w takcie sezonu wegetacyjnego z wyjątkiem niewielkich korekcji pokroju. Wymaga gleby żyznej lub chociaż średnio żyznej, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej.

Starsze egzemplarze znoszą krótkotrwałe susze, ale w obliczu dłuższych okresów bez opadów mogą zgubić znaczną część ulistnienia. Jest to niekorzystne zjawisko, ponieważ im więcej liści pozostanie na drzewie do późnej jesieni tym lepszy efekt otrzymamy w wyniku jesiennego przebarwienia liści. Stają się one wtedy pomarańczowe do krwistoczerwonego, z czasem przechodzą w głęboką purpurę. Idealna odmiana do mniejszych ogrodów lub jako malowniczy soliter posadzony w wyeksponowanym miejscu. Jej spłaszczona korona oraz konary sięgające swoimi końcami ziemi, w połączeniu z obfitym kwitnieniem oraz pięknym kolorem jesiennych liści czynią tę wiśnię naprawdę nietuzinkową rośliną!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój zwisający parasolowaty
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Docelowa rozpiętość od 3m do 5m
Docelowa wysokość od 3m do 5m
Pochodzenie brak info
Barwa kwiatów białe, beżowe, różowe, jasno-różowe, kremowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Pora kwitnienia wiosna
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, ozdobne kwiaty, pachnące kwiaty