Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia piłkowana 'Shirotae'

Prunus serrulata 'Shirotae'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
38,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Prunus serrulata 'Shirotae'

Propozycja idealna do mniejszych ogrodów! Ta wiśnia wyróżnia się nie tylko pięknymi kwiatami, ale również nietypowym pokrojem korony. Wykształca formę drzewiastą o silnym, grubym pniu i nisko osadzonej koronie. Może osiągać do 5 – 6 (8) metrów wysokości i tyle samo średnicy korony. Korona tego drzewa jednak nie jest kulista, przeciwnie, jest ona silnie spłaszczona a jej brzegi sięgają do samej ziemi, czynią tę odmianę niesamowicie malowniczą!

Wiśnia ta kwitnie wiosną, kwiaty koloru białego są bardzo duże, osiągają do 5 cm średnicy i wydzielają miłą woń, dającą się wyczuć w dużej odległości od drzewa. W momencie kwitnienia rozwijają się także pąki liściowe, które swoją bardzo żywą i jasną zielenią ciekawie kontrastują ze śnieżną bielą kwiatów. Drzewo to nie jest wymagające, nie ma potrzeby przycinania w takcie sezonu wegetacyjnego z wyjątkiem niewielkich korekcji pokroju. Wymaga gleby żyznej lub chociaż średnio żyznej, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej.

Starsze egzemplarze znoszą krótkotrwałe susze, ale w obliczu dłuższych okresów bez opadów mogą zgubić znaczną część ulistnienia. Jest to niekorzystne zjawisko, ponieważ im więcej liści pozostanie na drzewie do późnej jesieni tym lepszy efekt otrzymamy w wyniku jesiennego przebarwienia liści. Stają się one wtedy pomarańczowe do krwistoczerwonego, z czasem przechodzą w głęboką purpurę. Idealna odmiana do mniejszych ogrodów lub jako malowniczy soliter posadzony w wyeksponowanym miejscu. Jej spłaszczona korona oraz konary sięgające swoimi końcami ziemi, w połączeniu z obfitym kwitnieniem oraz pięknym kolorem jesiennych liści czynią tę wiśnię naprawdę nietuzinkową rośliną!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia piłkowana 'Shirotae'
Twoja ocena