Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna pospolita 'Wittichenau'

Pinus sylvestris 'Wittichenau'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2; C3

Model: Wys. 15-30 cm lub forma pienna 35-60 cm

Pinus sylvestris 'Wittichenau'

Ładna, karłowa odmiana, na temat której w sieci pojawiają się czasem niepełne i sprzeczne informacje. Jest to odmiana pochodząca od czarciej miotły, przez co jej zagęszczenie i upakowanie pędów jest bardzo duże, w przeciwieństwie jednak do wielu odmian karłowych nie tworzy silnie jednolitej powierzchni korony – jest ona trochę luźna, czasem tworzy lekkie piętrowanie, w młodości kulista, w starszym wieku lekko nieregularna korona ma tendencje do wypłaszczania się. Posiada ładne igły z niebieskawo sinawym nalotem, igły u młodych osobników rozmieszczone gęsto, u starszych często nieco luźniej i są krótsze. Roczne przyrosty to 4 – 6 cm, osobniki 10 –letnie mogą osiągać około 40 cm wysokości przy nieznacznie większej szerokości.

Do dobrego wzrostu wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa i mocno nasłonecznione miejsce. Jedynym poważnym ograniczeniem w uprawie tej odmiany jest stanowisko zbyt wilgotne, co tyczy się większości sosen. Warto tę odmianę w ogrodzie sadzić w ogrodzie z kilku powodów, jest to przede wszystkim roślina bezproblemowa i każdy amator ogrodnictwa poradzi sobie z jej utrzymaniem, nie wymaga dużo miejsca, nadaje się więc do mniejszych ogrodów, które dzięki takim ciekawostkom mogą wyglądać bardzo ciekawie i nie są skazane na sztampowe kompozycje. Jest to także odmiana, która mimo wielu podobieństw do licznie uprawianych czarcich mioteł posiada wyraźnie odznaczający się wygląd, dzięki czemu nie zgubi się optycznie w kompozycji z innymi roślinami iglastymi.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna pospolita 'Wittichenau'
Twoja ocena