Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Sosna pospolita 'Wittichenau'

Pinus sylvestris 'Wittichenau'
36,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 15-30 cm lub forma pienna 35-60 cm

Pinus sylvestris 'Wittichenau'

Ładna, karłowa odmiana, na temat której w sieci pojawiają się czasem niepełne i sprzeczne informacje. Jest to odmiana pochodząca od czarciej miotły, przez co jej zagęszczenie i upakowanie pędów jest bardzo duże, w przeciwieństwie jednak do wielu odmian karłowych nie tworzy silnie jednolitej powierzchni korony – jest ona trochę luźna, czasem tworzy lekkie piętrowanie, w młodości kulista, w starszym wieku lekko nieregularna korona ma tendencje do wypłaszczania się. Posiada ładne igły z niebieskawo sinawym nalotem, igły u młodych osobników rozmieszczone gęsto, u starszych często nieco luźniej i są krótsze. Roczne przyrosty to 4 – 6 cm, osobniki 10 –letnie mogą osiągać około 40 cm wysokości przy nieznacznie większej szerokości.

Do dobrego wzrostu wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa i mocno nasłonecznione miejsce. Jedynym poważnym ograniczeniem w uprawie tej odmiany jest stanowisko zbyt wilgotne, co tyczy się większości sosen. Warto tę odmianę w ogrodzie sadzić w ogrodzie z kilku powodów, jest to przede wszystkim roślina bezproblemowa i każdy amator ogrodnictwa poradzi sobie z jej utrzymaniem, nie wymaga dużo miejsca, nadaje się więc do mniejszych ogrodów, które dzięki takim ciekawostkom mogą wyglądać bardzo ciekawie i nie są skazane na sztampowe kompozycje. Jest to także odmiana, która mimo wielu podobieństw do licznie uprawianych czarcich mioteł posiada wyraźnie odznaczający się wygląd, dzięki czemu nie zgubi się optycznie w kompozycji z innymi roślinami iglastymi.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój rozłożysty
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, szpalery, wrzosowiska, żywopłoty, parki, doniczki
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , na żywopłoty wysokie, rośliny energetyczne, gleby suche zadrzewienie
Walory ozdobne zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy