Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna pospolita 'Candlelight '

Pinus sylvestris 'Candlelight '
brak

Pinus sylvestris 'Candlelight '

36,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Pinus sylvestris 'Candlelight '
Niezwykle atrakcyjna, barwna odmiana sosny zwyczajnej o podobnym jak u gatunku pokroju i typie wzrostu. Charakterystyczna dla 'Candlelight' jest kremowożółta barwa wiosennych przyrostów. Młode pędy wyrastają po kilka z wierzchołków zeszłorocznych gałęzi, są skierowane pionowo w górę, mają długość nawet 40-50 cm i mocno odróżniają się od ciemnej zieleni starszych igieł, wyglądając niczym ustawione w świecznikach świece, co oznacza, że nazwa odmiany 'Candlelight' bardzo precyzyjnie oddaje jej wygląd. Latem młode igły zmieniają barwę na ciemnozieloną, jednak końcówki igieł często jeszcze nawet zimą pozostają żółte.
Najlepiej rośnie na glebach lekkich, przepuszczalnych, nawet niezbyt zasobnych. Ma niewielkie wymagania wodne, potrzebuje natomiast dobrze nasłonecznionego stanowiska. Polecana przede wszystkim jako soliter do parków i dużych ogrodów, zwłaszcza do nasadzeń na ciemnym tle drzew iglastych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna pospolita 'Candlelight '
Twoja ocena