Wiąz górski 'Exoniensis'

Ulmus glabra 'Exoniensis'
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2 ,C3

Model: Wys.Forma Pienna 40-120cm

Ulmus glabra 'Exoniensis'

Wiąz ten jest przedziwnym drzewem. Jego młodzieńczy charakter wzrostu – forma zdecydowanie pionowa (w typie Fastigiata) kompletnie nie wskazuje na wymiary oraz kształt jaki może osiągać w wieku starszym! Drzewo to z biegiem lat formuje bardzo szeroką i rozłożystą koronę, wspartą na kilku najmocniejszych konarach i w niczym nie przypomina swojej młodocianej formy.

Odmiana bardzo stara, powstała a raczej zaczęto ją rozmnażać w Anglii, w roku 1826. Ciekawostką jest fakt, że już w XIX wieku ta odmiana była sprzedawana w Polsce, w warszawskich szkółkach Ulricha. Jest dosyć dobrze odporna na holenderską zarazę wiązów, przez co bardzo często była używana do krzyżówek w holenderskim programie hodowli wiązów. Drzewo to dorasta po wielu latach do 20 metrów wysokości, jego korona jest zwykle bardzo szeroka i monumentalna.

Odmiana ta świetnie rośnie w miejscach słonecznych i wyeksponowanych, na glebie żyznej i wilgotnej. Toleruje jednak okresowe niedobory wody i lekkie ocienienie. W ogrodzie trzeba zaplanować większą ilość miejsca pod tę roślinę i nie można sugerować się jej wąsko kolumnowym wyglądem podczas zakupu! Tylko w momencie, gdy drzewo to będzie miało dostatecznie wiele miejsca (np. na środku sporej polany) będziemy mogli przyglądać się jego fascynującym, stopniowym przemianom formy.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiąz górski 'Exoniensis'
Twoja ocena