Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Pęcherznica kalinolistna 'Nugget'

Physocarpus opulifolius 'Nugget'
9,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 30-50cm

Physocarpus opulifolius 'Nugget'

Niewysoki, gęsty krzew o wielu wyprostowanych, głównych pędach. Rośnie szybko i w niedługim czasie osiąga swoje maksymalne wymiary czyli do 2 m wysokości i około 1, 5 m szerokości, przybierając niemal kulisty pokrój. Dla zachowania naturalnego pokroju oraz niedużych wymiarów można roślinę tę odpowiednio przycinać, co nie powinno w żadnym wypadku zaburzać jej wzrostu, nawet bardzo ostro przycięte rośliny szybko odrastają. Odmiana ta dzięki czerwono lub jasnobrązowo zabarwionym pędom oraz łuszczącej się na starszych gałęziach korze jest atrakcyjna zarówno latem jak i zimą.

Liście są węższe niż u gatunku, pięcioklapowe, o szorstkiej, głęboko unerwionej blaszce, ząbkowane na brzegach. Wczesną wiosną mają jasnożółty kolor i lekkim odcieniem brązu lub czerwieni. Latem stają się zielonkawożółte natomiast jesienią znów intensywnie żółkną. Kwiaty pojawiają się na przełomie czerwca i lipca, są nieduże, białe, zebrane w gęste, półkoliste kwiatostany. Owoce wyglądem przypominają pęcherze o dwóch pomarańczowych, nabrzmiałych płatkach, skąd też wywodzi się nazwa tej rośliny. Odmiana ta jest niewymagająca w uprawie, może rosnąć na każdym rodzaju gleby, zarówno suchej jak i wilgotnej. Odmiana ta jest bardzo tolerancyjna, odporna na suszę jak i na większe mrozy, dobrze znosi również zanieczyszczenia miejskie oraz silne wiatry. Można z niej tworzyć bardzo ładne, cięte żywopłoty i szpalery, a sadzona w ogrodach powinna rosnąć w większych grupach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pęcherznica kalinolistna 'Nugget'
Twoja ocena