Irga łyżeczkowata 'Schneider'

Cotoneaster cochleatus 'Schneider'
9,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 10-30 cm

Cotoneaster cochleatus'Schneider'


Bardzo gęsta odmiana irgi, szczelnie pokrywa powierzchnię gdzie została posadzona. W sprzyjających warunkach roślina ta jest zimozielona, podczas bardzo dużych mrozów może jednak zrzucić część ulistnienia, co jednak nie szkodzi roślinie – pędy zazwyczaj pozostają żywe, nieuszkodzone.

Jest to przede wszystkim roślina okrywowa, opłażająca, na wysokość dorasta tylko do około 20-30 cm, natomiast średnica powierzchni pokrytej przez jeden krzew dochodzi średnio do 1-1, 5 metra. Z czasem płożące się po powierzchni gruntu pędy mogą zakorzeniać się w glebie przez co rosnąć będzie również zasięg rośliny. Roślina kwitnie w maju, kwiaty są atrakcyjne, białe, wyraźnie kontrastujące z ciemną zielenią liści – przez co są dobrze widoczne, a w ciepłe bezwietrzne dni przyciągają pszczoły! Latem w miejsce kwiatów pojawiają się średniej wielkości intensywnie czerwone, kuliste owoce.

Irga ta bardzo dobrze rośnie na glebach przepuszczalnych, żyznych, dostatecznie wilgotnych (ale uwaga – nie znosi zastoisk wodnych!). Preferuje miejsca częściowo ocienione do nawet całkowitego cienia, można więc sadzić ją pod okapem wysokich, starych drzew, czyli w miejscu gdzie niewiele innych roślin może wegetować. Jest to idealna roślina do pokrycia powierzchni, do obsadzania skarp, wszelkich nierówności terenu. Dobrze wygląda również w ogrodach skalnych jako zielony element wypełniający.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Irga łyżeczkowata 'Schneider'
Twoja ocena