Wiąz górski 'Aurea'

Ulmus glabra 'Aurea'
brak

Model:

32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3, C5

Model: Forma pienna wys. 60-140 cm

Ulmus glabra 'Aurea'

Wiąz górski ‘Aurea’ to dostojne drzewo o dość sporych docelowych rozmiarach. Posiada ładne, duże liście, nieco większe niż u gatunku, dodatkowo są one złocistożółte przez większą część sezonu. Rośnie dynamicznie, szczególnie w pierwszych latach po posadzeniu, jego przyrosty roczne mogą wtedy osiągać do 50 cm rocznie. W młodości ma pokrój lekko kolumnowy, ale po osiągnięciu wysokości 3 – 4 metrów zaczyna rozbudowywać koronę także wszerz.

Posiada niewielkie wymagania glebowe, potrzebuje jednak dość dużo wilgoci. W miejscach zbyt suchych mogą zostać uszkodzone brzegi blaszki liściowej, co wyglądem przypominać będzie poparzenia słoneczne, na które z reguły odmiana ta jest dosyć dobrze odporna. Jest to drzewo polecane do sadzenia w miejscach nasłonecznionych, najładniej prezentuje się na tle ciemnej zieleni grup roślin, także jako wysunięta część wysokiego klombu.

Dzięki złotym liściom drzewo to ożywi monotonne fragmenty ogrodu, rozjaśni nieciekawe zakamarki. Polecamy tę odmianę także do sadzenia w miastach, gdzie odmiany barwne jeśli już są stosowane to dominują raczej kolory ciemnej czerwieni. Z takimi roślinami wiąz ‘Aurea’ da wspaniały kontrast i stworzy przyciągającą uwagę kompozycję. Jest to roślina całkowicie mrozoodporna, nie wymagająca specjalnych zabiegów w trakcie sezonu.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiąz górski 'Aurea'
Twoja ocena