Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiąz drobnolistny 'Geisha'

Ulmus parvifolia Geisha
35,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3, C5

Model: Forma pienna wys. 100-160 cm

Ulmus parvifolia 'Geisha'

Niewielkie drzewko lub nawet krzew, charakteryzujący się drobną budową i przewijającymi pędami. Wiosną liście są bladozielone, białawe, jednak po krótkim czasie stają się ciemnozielone. Przez cały sezon widoczna jest biała obwódka na liściach, która nieco rozjaśnia koronę. Drzewo to może być szczepione nisko, będzie wtedy rosło najpewniej w postaci krzewu. Zaszczepione z kolei wyżej będzie tworzyło malowniczą koronę o części gałązek wyprostowanych ku górze, a części zwisających łagodnie ku ziemi.

Wiąz ten jest w pełni mrozoodporny, choć nie zaleca się sadzenia go w miejscach wietrznych, tam może być mocno uszkadzany w trakcie zimy. Wymaga gleb żyznych, wilgotnych oraz stanowiska słonecznego – lepsze wtedy uzyska wybarwienie obwódek liści, które w mocnym zacienieniu mogą być ledwo tylko widoczne. W ogrodzie można sadzić go bez obaw o jego przyszłą wielkość – dorasta tylko do około 3 m wysokości przy podobnej średnicy korony. Warto posadzić ten wiąz w miejscu eksponowanym, blisko ścieżki itp. , aby przechodząc obok móc docenić jego niespotykany wygląd oraz pokrój.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiąz drobnolistny 'Geisha'
Twoja ocena