szczepienie iglaków

Jak co roku, wczesna wiosna jest dla nas okresem intensywnej akcji szczepienia roślin. Rozmnażamy dla Was najbardziej ciekawe odmiany drzew i krzewów ozdobnych, stosując sprawdzone i stale udoskonalane od wielu lat metody. To dzięki nim nasze produkty są zdrowe i poprawnie rosną, ciesząc oko gości odwiedzających Wasze ogrody.

Na czym polega szczepienie roślin?

Szczepienie jest techniką odpowiednich nacięć podkładki, czyli rośliny z korzeniem rosnącej w gruncie lub pojemniku oraz dopasowanie do niej szlachetnego materiału genetycznego w postaci kawałka pędu odmiany pożądanej. Odmiana rośliny jaką zaszczepiamy ma rosnąć korzystając z podkładki i dać tym samym odpowiedni krzew bądź drzewo. Kawałek pędu nazywa się zrazem bądź oczkiem, zależnie od technologii i sposobu połączenia tych dwóch roślin. Szczepienie to właśnie łączenie podkładki i zraza. Połączenie podkładki i oczka to okulizacja. Są to efektywne metody rozmnażania pozwalające na uszlachetnieniu rośliny (podkładki) nadając jej żądane cechy: wzrost, owocowanie, pokrój, ulistnienie oraz kwitnienie.

szczepienie roślinŁączenie podkładki i pędu

Odpowiedni wybór podkładki właściwej dla konkretnej rośliny, którą chcemy rozmnożyć, pozwala uzyskać po określonym czasie odpowiedni wielkościowo i jakościowo krzew bądź drzewko właściwe, czyli odmianę, która później trafia do handlu. Technika szczepień nie jest prosta, jest czasochłonna, wymaga wielomiesięcznej praktyki, skupienia i uwagi. Jej udatność uzależniona jest czasem od bardzo wielu czynników. Stąd też wyższa cena za rośliny rozmnażane w ten sposób.

szczepienie roślinPrecyzyjne nacięcie podkładki

szczepienie roślin okulizakOdpowiednie narzędzia są niezbędne do szczepień - okulizak

Nasze szczepy

Szczepienia w naszej szkółce odgrywają bardzo dużą rolę w całości strategii produkcyjnej. Dzięki tej metodzie rozmnażamy bardzo dużą liczbę gatunków i odmian. Między innymi sosny, świerki, jodły, buki, klony, brzozy, lipy, dęby, wiśnie ozdobne, nieszpułki, robinie akacjowe, derenie, trzmieliny, jarzębiny, lilaki i wiele innych. W miesiącach lipiec i sierpień szczepione-okulizowane są drzewa owocowe w naszych szkółkach. Zajmujemy się produkcją wszystkich typowych drzew owocowych takich jak: jabłonie, grusze, wiśnie, czereśnie, śliwy, brzoskwinie, nektaryny, morele, pigwy. Systematycznie co roku wprowadzamy nowe odmiany jak również specjalizujemy się w produkcji starych odmian, które zyskują coraz większe uznanie wśród naszych klientów.

szczepienie roślin

szczepienie roślinZabezpieczone szczepy trzymane w odpowiedniej temperaturze

Prawie wszystkie wyżej wymienione rośliny zostały wprowadzone do rejestru handlowego szkółki i możecie je znaleźć w katalogu produktów na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą i do udanych zakupów.

szczepienia iglakówGotowe i zabezpieczone szczepy iglaków

Nasze szczepy polecane dla Ciebie
 1. Jodła górska 'Boner'
  Abies lasiocarpa 'Boner'
  42,00 zł
 2. Dąb szypułkowy 'Variegata'
  Quercus robur 'Variegata'
  48,00 zł
 3. Jesion wyniosły 'Jaspidea'
  Fraxinus excelsior 'Jaspidea'
  37,00 zł
 4. Karagana syberyjska 'Nana'
  Caragana arborescens 'Nana'
  39,00 zł
 5. Pigwa wielkoowocowa gruszkowa
  Cydonia oblonga
  25,00 zł
 6. Sosna górska - kosodrzewina 'Mops Midget'
  Pinus mugo 'Mops Midget'
  44,00 zł
 7. Jabłoń 'Montreal Beauty'
  Malus 'Montreal Beauty'
  Cena promocyjna 25,60 zł Normalna cena 32,00 zł
 8. Metasekwoja chińska 'Schirrman's Nordlicht'
  Metasequoia glyptostroboides 'Schirrman's Nordlicht'
  56,00 zł