Jarząb Arnolda 'Golden Wonder'

Sorbus x arnoldiana 'Golden Wonder'
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2

Model: Wys. 50-160 cm

Sorbus x arnoldiana 'Golden Wonder'


Piękne stożkowate drzewo o żółtych owocach. Rośnie szybko, tworząc piramidalną, stosunkowo zwartą koronę, która późnym latem i jesienią ozdobiona jest owocami intensywnie żółtymi – co czyni tę odmianę wyraźnie różniącą się od naszych krajowych jarzębin. Dodatkowy plus tej odmiany to bardzo mocne wybarwienie jesienne liści, przybierają one barwę od pomarańczowej do głębokiej czerwieni.

Roślina ma niewielkie wymagania glebowe, poradzi sobie świetnie w przeciętnej glebie choć nieco lepiej może rosnąć na glebie lekko kwaśnej. W każdym razie gleba powinna być umiarkowanie wilgotna, dłuższe okresy suszy źle wpływają na tę odmianę. Dorasta docelowo do 10-12 metrów wysokości, z początku wzrost jest silny a przyrosty roczne osiągają około 50-80 cm, po osiągnięciu granicy 3-4 metrów tempo wzrostu znacznie maleje.

Wąski, piramidalny kształt korony oraz duże kiście cytrynowo żółtych owoców czynią tę odmianę idealnym wyborem do nasadzeń wzdłuż alejek, zieleni miejskiej, świetnie nadaje się do obsadzania skwerów, placów czy rynków. W ogrodach idealnie współgra z innymi odmianami jarzębin, które mają na przykład inne kolory owoców; różowe, czerwone czy białe.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb Arnolda 'Golden Wonder'
Twoja ocena