Jaśminowiec 'Alabaster'

Philadelphus 'Alabaster
12,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5, P13

Model: Wys. 20-40 cm

Philadelphus 'Alabaster

Przepiękna w okresie kwitnienia odmiana jaśminowca. Wykształca krzewy dorastające do około 2 metrów wysokości i takiej samej szerokości, pędy cienkie, przewisające, tworzą gęstą kopułę tego krzewu, która pod koniec maja lub na początku czerwca dosłownie obsypuje się ogromną ilością białych, wonnych kwiatów. Idealne stanowisko dla tej rośliny to miejsce nasłonecznione, dostatecznie wilgotne oraz żyzne, pH gleby nie powinno być zbyt niskie (kwasowe), może być nawet lekko alkaliczne.

Rosnąc w pełnym słońcu nasz jaśminowiec będzie długo i obficie kwitł, dzięki czemu ujawni swoją charakterystyczną dla odmiany cechę. Rosnąc zaś w półcieniu również będzie pięknym, żywotnym krzewem o żywozielonych liściach, będzie jednak nieco słabiej kwitł. Posadzony w miejscu zacisznym będzie w ciepłe, bezwietrzne letnie wieczory roztaczał delikatny, jaśminowy zapach swoich kwiatów. Ze względu na mniejsze rozmiary od innych odmian jaśminowców może być sadzony również w mniejszych ogródkach, przed domem lub w najbliższej jego okolicy.

Świetnie nadaje się do kompozycji krzewów kwitnących, także wraz z innymi jaśminowcami, które będą kwitły w innych terminach, następująco po sobie – stworzymy wtedy naprawdę długo cieszącą oko (oraz zmysł powonienia) niepowtarzalną kompozycję.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jaśminowiec 'Alabaster'
Twoja ocena