Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Głóg letni

Crataegus aestivalis
brak

Crataegus aestivalis

28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 15-95 cm

Crataegus aestivalis (Walter. )Torr. &A. Gray.
Krzew występujący naturalnie w południowo-wschodniej Ameryce Północnej. Rośnie na terenach mokrych lub okresowo zalewanych, na bagnach i wzdłuż rzek, a także w górach. Osiąga do 9 m wysokości, charakteryzuje się szerokim pokrojem. Ma liście delikatnie ząbkowane, ciemnozielone, błyszczące. Kwitnie w marcu, owoce dojrzewają od maja do czerwca. Owoce duże, nawet do 2 cm średnicy, jadalne na surowo: smaczne, soczyste, lekko kwaśne. Mogą być stosowane na przetwory lub suszone. Na południu Ameryki Północnej często są zbierane na naturalnych stanowiskach, tak jak w Polsce np. owoce bzu czarnego.
Może rosnąć praktycznie na każdej glebie, od lekkich piasków po ciężkie gliny, o odczynie od zasadowego poprzez obojętny, aż do bardzo kwaśnego. Preferuje glebę wilgotną lub mokrą, ale znosi okresy suszy. Najlepiej rośnie w półcieniu lub pełnym słońcu. Wytrzymały na mróz. Głóg letni jest dekoracyjny z pokroju, kwiatów, a przede wszystkim owoców, jest odpowiedni do parków i ogrodów. Bardzo tolerancyjny i wytrzymały, sprawdza się jako roślina ochronna, sadzona wzdłuż rzek albo na skarpach w celu zapobiegania erozji wodnej lub wietrznej.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Głóg letni
Twoja ocena