Wiśnia jedońska 'Ivensii'

Prunus x yedoensis 'Ivensii'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3, C5

Model: Wys. 50 - 90 cm

Prunus x yedoensis 'Ivensii'

Jedna z ciekawych odmian wiśni jedoeńskiej. Posiada wszystkie zalety gatunku – jest niezwykle łatwa w uprawie, nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów w trakcie sezonu. Znosi bardzo duże mrozy bez najmniejszego uszczerbku, stąd nadaje się idealnie do warunków klimatycznych Polski. Kwitnie, i to jak kwitnie! Jej korona cała obsypana jest białymi kwiatami i to w takim stopniu, że spod tej białej peleryny nie widać praktycznie nawet gałązek tego drzewka. Całości dopełnia forma pokrojowa tej odmiany, jest to niewielkie drzewko o pędach zwisających w dół!

Maksymalnie może dorosnąć do 2, 5-3 metrów wysokości, gałązki prócz tendencji do zwisania ku ziemi dodatkowo wykręcają się lekko, przypominając trochę ramiona żywej ośmiornicy. Kwiaty białe, lekko tylko zaróżowione, pojedyncze. W ciepłe, słoneczne dni w pobliżu kwitnącego drzewka daje się wyczuć słodkawy zapach, nie jest to jednak roślina, którą można kupować z myślą o naprawdę pięknym zapachu kwiatów – główna zaleta to przede wszystkim forma oraz intensywnie kwitnienie. Najlepiej rośnie w ciepłych miejscach, na glebach żyznych wilgotnych, ale luźnych. Stanowiska słoneczne w znacznej mierze sprzyjają obfitemu kwitnieniu!

Jako, że roślina należy do mniejszych odmian, świetnie nadaje się do małych ogródków, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni. Zdobi nie tylko wiosną, kiedy kwitnie, ale także przez cały sezon bezlistny, kiedy to dobrze widoczne są fantazyjne kształty, tworzone przez gałęzie tej wiśni.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia jedońska 'Ivensii'
Twoja ocena