Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świdośliwa okrągłolistna

Amelanchier rotundifolia syn. Amelanchier ovalis
brak

Amelanchier rotundifolia syn. Amelanchier ovalis

18,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 80-100 cm

Amelanchier rotundifolia (Lam. ) Dum. Cours.
syn. Amelanchier ovalis Medik.
Dorastający do 2 m wysokości krzew, czasem drzewo, o luźnym, szerokim pokroju i liściach okrągłych lub jajowatych. Młode liście i pędy gęsto owłosione. Kwiaty dość duże (4 cm), zebrane w gęste, stojące grona, pachną nieprzyjemnie. Kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Owoce początkowo czerwone, w miarę dojrzewania ciemnieją aż do koloru granatowego. Jadalne.
Gatunek o wysokich wymaganiach cieplnych, najlepiej rośnie na stanowiskach dobrze nasłonecznionych i nagrzewających się, ale także mrozoodporny, bez szkód zimuje w Polsce. Świdośliwa okrągłolistna naturalnie występuje w południowej i środkowej Europie, a także w Afryce i Azji. Może rosnąć na słabszych glebach, także skalistych. Preferuje gleby wapienne. Znosi częściowo utwardzoną powierzchnię gleby, może być sadzony wzdłuż dróg i chodników, a także w parkach i ogrodach. Szczególnie dekoracyjny w okresie kwitnienia, a także jesienią, gdy liście przebarwiają się na ciepłe, stonowane kolory w odcieniach pomarańczu i czerwieni.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świdośliwa okrągłolistna
Twoja ocena