Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Jodła balsamiczna 'Kiwi'

Abies balsamea 'Kiwi'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Abies balsamea 'Kiwi'

Karłowata odmiana jodły balsamicznej, charakteryzująca się bardzo wolnym tempem wzrostu oraz niewielkimi rozmiarami docelowymi. Jest podobna bardzo do odmian karłowatych jodły koreańskiej, ale jej igły mają ciemniejszą barwę, która przez część ogrodników jest opisywana jako milsza dla oka. Roczne przyrosty mogą dochodzić do 3 – 5 cm, a sama roślina formuje bardzo regularną koronę kulistą, która w starszym wieku staje się delikatnie nieregularna, jajowata. Po 10 – 15 latach wzrostu stworzy koronę o średnicy dochodzącej do 40 -50 cm. Najczęściej jest to forma szczepiona nisko przy ziemi, zdarzają się formy szczepione też wyżej – te dłuższy czas utrzymują kształt kulisty, który można dodatkowo lekko korygować i utrzymywać w tym kształcie praktycznie stale.

Jodła balsamiczna do dobrego wzrostu wymaga gleb żyźniejszych, nasłonecznionych lub lekko tylko zacienionych. Sytuacja w przypadku tej odmiany jest na tyle komfortowa, że jej system korzeniowy zajmuje niewielką objętość nawet po wielu latach – nie jest więc wielkim problemem ani inwestycją wymiana 20 – 30 litrów podłoża, jeśli mamy naprawdę niekorzystne warunki w ogrodzie. Jest to odmiana stworzona do kompozycji wraz z innymi iglastymi odmianami karłowymi oraz półkarłowymi, można wykorzystać więc różne formy oraz zmienność barw, która występuje u niektórych odmian. Jodła ta jest wystarczająco mrozoodporna, ale młode sadzonki mogą podmarzać, szczególnie jeśli są niedożywione i wystawione na działanie mroźnego wiatru zimą. Dla bezpieczeństwa zalecamy młode szczepy okrywać, jeśli temperatury spadają poniżej -15 stopni Celsjusza, a jednocześnie nie ma pokrywy śnieżnej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój poduszkowaty
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu bardzo szybkie
Docelowa wysokość od 0,2m do 0,5m
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły