Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Dąb szkarłatny

Quercus coccinea
48,00 zł
Dostępny

Wysokość sadzonki: 30 - 50 cm

Dostawa w ciągu roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Quercus coccinea

Drzewo dorastające do około 25 m wysokości, o stożkowatej i luźnej koronie w młodości, później zaokrąglonej i o krótkim pniu, dość symetrycznej, czasem o nieco nieregularnie luźnej strukturze gałęzi, szybko rosnące choć dość krótkowieczne. Rośnie w naturze we wschodniej części USA i południowym krańcu prowincji Ontario w Kanadzie, zwykle na ubogich i przepuszczalnych glebach, przeważnie piaszczystych, w lasach, często na wyżynach i suchych zboczach w niższych partiach gór lub u ich podnóża. Korowina pnia szarobrązowa, przez długi czas gładka, u starszych okazów jest ciemniejsza i płytko podłużnie bruzdowana, szczególnie u podstawy pnia. Młode pędy omszone i żółte, potem brązowe i nagie. Liście długości do około 15 cm i do około 12 cm szerokości, eliptyczne w zarysie, o klinowatej nasadzie, zazwyczaj o 7-9 zaostrzonych klapach zakończonych szczecinką, nieznacznie ząbkowanych, klapy odstają na boki i są oddalone od siebie głębokimi i szerokimi, zaokrąglonymi zatokowymi wcięciami, sięgającymi ponad połowy odległości od brzegu do nerwu głównego (przy czym w porównaniu z europejskimi i azjatyckimi dębami, liście wyglądają jakby były "odwrotnie klapowane", jak gdyby klapy i ząbki były wycinane do środka blaszki, a nie na zewnątrz), u tego gatunku wcięcia tworzą literę "C", są bardziej okrągłe i z tendencja do częściowego zamykania na końcu, w przeciwieństwie do podobnego Q. palustris, który ma zatoki w kształcie litery "U", zwykle bardziej rozwarte i wydłużone. Górna strona liścia jest jasnozielona i błyszcząca, dolna strona jaśniejsza, zwykle naga, rzadziej z kępkami włosków w kątach nerwów, późną jesienią liście przebarwiają się na kolor szkarłatno-czerwony, w różnych odcieniach, czasem rdzawy (w przeciwieństwie do podobnego dębu błotnego, który zwykle przebarwia liście na kolor brązowy lub brunatno-czerwony). Żołędzie okrągłe lub owalne w zarysie, czasem z kilkoma kolistymi żeberkami na wierzchołku, długości do 2 cm i podobnej średnicy, prawie do połowy okryte łuskowatą miseczką, dojrzewają w drugim roku po kwitnieniu jesienią i wtedy też opadają, kiełkując na wiosnę następnego roku.

Uprawa i zastosowanie:

Wymaga miejsc w pełni nasłonecznionych (gdyż nie toleruje zacienienia) oraz gleb dość suchych, kwaśnych, najlepiej piaszczystych. W jesieni przebarwia się bardzo efektownie, stanowi wówczas piękny i rzadko spotykany w naszej szerokości geograficznej akcent kolorystyczny, gdyż niewiele drzew przebarwia się u nas jesienią na czerwono. Piękne drzewo parkowe, wciąż zbyt rzadko wykorzystywane, a całkowicie odporne na mrozy w naszych warunkach klimatycznych i nie wymagające w stosunku do gleby, o ile jest ona przepuszczalna. Wykorzystywane bywa również jako drzewo uliczne. Ze względu na silny palowy system korzeniowy źle znosi przesadzanie. Mniej podatny na chlorozę liści niż Q. palustris na glebach o wyższej zawartości wapnia. Drzewo przypomina wyglądem dąb czerwony (Q. rubra), ale ma głębiej wcinane liście, o intensywniejszej jesiennej barwie.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dąb szkarłatny
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Quercus coccinea
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik P11 – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 0.90 kg
Pokrój wzniesiony
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne
Zastosowanie aleje i szpalery, bonsai, do formowania, rosnące pojedynczo (soliter)
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Kształt owocu wydłużony
Pora kwitnienia wiosna
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , witalne, horiterapeutyczne
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią
Wysokość sadzonki 30 - 50 cm
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko