Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Dąb szypułkowy 'Irtha'

Quercus robur 'Irtha'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
38,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Quercus robur 'Irtha'

Wyjątkowa odmiana uzyskana w Holandii o oryginalnym ulistnieniu. Jest to nieduże drzewko o umiarkowanym tempie wzrostu, zwykle nie przekracza 5 m wysokości, a jego korona zwykle ma kształt wyprostowany i mocno nieregularny, ponadto jest dość silnie zagęszczona i zwarta. Największą ozdobą tej odmiany są oczywiście liście i choćby tylko dla nich warto posadzić choć jeden egzemplarz w swoim ogrodzie. Dzięki niemu ogród będzie wyglądał naprawdę wyjątkowo i niezwykle egzotycznie. Liście różnią się znacznie od liści gatunku, są dużo mniejsze z głęboko powcinanymi wąskimi klapami, które dodatkowo mogą być postrzępione na brzegach, które ponadto są podwinięte do spodu.

Jakby tego było mało blaszka liściowa jest ciemnozielona i upstrzona nieregularnymi żółtymi plamami. Całość tworzy przedziwny, bajkowy efekt. Ze względu na te ciekawe cechy najlepiej jest sadzić go w miejscach widocznych, dobrze wyeksponowanych, najlepiej pojedynczo lub w towarzystwie niższych roślin. Mimo tak specyficznego i egzotycznego wyglądu odmiana ta jest zadziwiająco odporna na mrozy oraz na zanieczyszczenia powietrza, dlatego może być również wykorzystana w zieleni miejskiej. Dąb szypułkowy ‘Irtha’ to odmiana łatwa w uprawie, najlepiej rośnie na glebach przeciętnych lub żyznych, umiarkowanie wilgotnych i lekko kwaśnych, preferuje stanowiska słoneczne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.0000