Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Trzmielina oskrzydlona

Euonymus alatus
18,00 zł

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

Pojemnik: C 1,5 C2

Model: Wys.30-50cm

Euonymus alatus

W Polsce potocznie nazywany "Płonącym krzewem" który przywędrował do nas z Dalekiego wschodu(północne Chiny, Japonia). Odmiana wolno rosnąca która osiąga około 2-3m wysokości i prawie 1m szerokości. Pędy są sztywne wzniesione prawie nie da się ich wygiąć. Pokryte są na przemian zdrewniałymi skrzydełkami które szczególnie zimą zasługują na ich wyeksponowanie (Można dookoła rośliny rozsypać biały kamień). Właśnie ztąd pochodzi nazwa gatunku oskrzydlona. Kwiat mało widoczny ukryty w śród liści koloru żółto zielonego pojawiające się w maju. Na uwagę zasługują również owoce trzmieliny z kanciastych pomarańczowych torebek wysuwają się brązowe nitki, które już z daleka zwracają na siebie uwagę. Zimą owoce wyglądają niezwykle efektownie. Jednakże największym walorem tej rośliny są liście. Wiosną i latem zielone, okrągłe niepozorne. Natomiast jesienią przybierają kolor ognistej czerwieni, z daleka ma się wrażenie iż krzew płonie. Niezwykłym atutem jest również że po przymrozkach gdy opadną liście na krzewie nadal pozostają barwne owoce. Znawcy uważają że jesienią trzmielina oskrzydlona najlepiej prezentuje się w ogrodzie. Roślina preferuje miejsce nasłonecznione jak i pół cieniste gleba powinna być wilgotna. Krzew jest odporny na szkodniki jak i choroby dlatego tak dobrze nadaje się na nasadzenia miejskie. Roślina całkowicie mrozoodporna. Trzmielina doskonale nadaje się do niewielkiego przydomowego ogródka, można ją sadzić w klombach lub większych donicach. Pędy mogą stanowić jeden z elementów kompozycji bukietowej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Typ gatunkowy krzewy liściaste
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 0,5m do 1 m
Docelowa wysokość od 2m do 3m
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne – pH 6,1 – 6,7, obojętne pH 6,8 – 7,0, lekko zasadaowyepH 7,0 - 7,2
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią , niespotykany wygląd owoców
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Trzmielina oskrzydlona
Twoja ocena