Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Trzmielina oskrzydlona 'Compactus'

Euonymus alatus 'Compactus'
22,00 zł

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

Pojemnik: C2

Model: Wys.15-40cm

Euonymus alatus 'Compactus'

Prawdziwy ognisty krzew! Trzmielina ta to kompaktowa wersja trzmieliny oskrzydlonej, znanej również głównie z niesamowitego przebarwienia jesiennego. Rośnie raczej wolno, rocznie przyrastając o 10-20 cm, tworzy krzewy kuliste o średnicy dochodzące do 1 metra. Krzew posiada duże liście koloru jasnozielonego, rozłożone regularnie na mocnych pędach, z których na każdym znajdują się charakterystyczne oskrzydlenia w postaci szerokich listewek. Taka budowa pędów sprawia, że roślina jest bardzo ozdobna również w okresie zimowym, już po zrzuceniu liści. Jako roślina ogrodowa przyda się w większości kolekcji, podobnie jak większość trzmielin posiada dość niewygórowane wymagania co do siedliska.

Urośnie dobrze nawet na słabszej glebie, choć młode rośliny dobrze jest umiarkowanie zasilać, aż się dobrze zakorzenią. Ważne dla sukcesu w uprawie tej odmiany jest stanowisko – musi być ono bardzo słoneczne, tylko wtedy uzyska się oczekiwaną, płomienną barwę liści. Jeśli jesień jest spokojna i słoneczna, można rzec złota polska jesień, to liście w stanie tak doskonałego wybarwienia mogą utrzymywać się około miesiąca czasu! Jest to niewątpliwie jeden z niewielu przypadków o tak wyrazistych cechach ornamentalnych. W mniejszych ogrodach sprawdzi się sadzona pojedynczo, w luźnych zestawieniach, w większych ogrodach oraz parkach znajdzie swoje miejsce w większych klombach, zawsze jednak od strony południowej. W uprawie nie jest kłopotliwa i nie wymaga specjalnych zabiegów. Jest oczywiście w pełni mrozoodporna.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Typ rośliny krzewy liściaste
Pokrój okrągławy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 1m do 1,5m
Docelowa wysokość od 1, do 1,5m
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie do ogrodów przydomowych, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, wrzosowiska, rosnące pojedyńczo (soliter)
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią