Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Irga szwedzka 'Coral Beauty'

Cotoneaster suecicus 'Coral Beauty'
8,00 zł

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 10-15 cm

Cotoneaster suecicus 'Coral Beauty'


Niezastąpiony zimozielony lub półzimozielony krzew okrywowy. Jego gęste ulistnienie czyni go idealną rośliną, która ma za zadanie płożąc się zakryć pewne fragmenty gruntu. Dorasta do wysokości około 30-50 cm a jej pędy płożą się w promieniu 1, 5 metra. Z czasem pędy leżące na gruncie mogą się ukorzeniać więc i zasięg rośliny będzie się zwiększał.

Irga ta pięknie kwitnie kwiatami koloru białego, bardzo mocno przyciągają one pszczoły, okres kwitnienia przypada na koniec maja oraz początek czerwca. Latem oraz jesienią na krzewie widnieje mnóstwo intensywnie czerwonych owoców o dosyć dużej średnicy. Owoce pozostają na krzewie bardzo długo i stanowią niewątpliwie ciekawy element kolorystyczny.

Liście tego krzewu są zimozielone, lecz na stanowiskach wietrznych oraz podczas zim bezśnieżnych a jednocześnie mroźnych irga może zgubić część lub wszystkie liście. W skrajnych przypadkach może dochodzić do uszkodzeń mrozowych młodych pędów, które jednak na całe szczęście bardzo dobrze się regenerują. Roślina najlepiej rośnie na glebach żyznych, dostatecznie wilgotnych, ale da sobie radę również na glebach słabszych. Nie znosi za to zastoisk wodnych, może wtedy dojść do ‘utopienia’ rośliny co będzie skutkiem paradoksalnie występującej wtedy suszy fizjologicznej.

Irgę tę można sadzić w miejscach zacienionych lub półcienistych, na pełnym słońcu może rosnąć nieco wolniej, za to obficiej powinna kwitnąć. Nadaje się na wszelkie skarpy, do umacniania gruntu, brzegów zbiorników wodnych itp. Roślina nie wymagająca wielu zabiegów w trakcie sezonu, bezobsługowa.

Więcej informacji
Typ rośliny krzewy liściaste
Pokrój płożący
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 1m do 2m
Kolor owoców czerwone
Rodzaj owoców ozdobne
Barwa kwiatów białe, kremowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie, zadarnienia
Walory ozdobne zimozielone, dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią , kwitnie w cieniu
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Irga szwedzka 'Coral Beauty'
Twoja ocena