Irga szwedzka 'Coral Beauty'

Cotoneaster suecicus 'Coral Beauty'
8,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 10-15 cm

Cotoneaster suecicus 'Coral Beauty'


Niezastąpiony zimozielony lub półzimozielony krzew okrywowy. Jego gęste ulistnienie czyni go idealną rośliną, która ma za zadanie płożąc się zakryć pewne fragmenty gruntu. Dorasta do wysokości około 30-50 cm a jej pędy płożą się w promieniu 1, 5 metra. Z czasem pędy leżące na gruncie mogą się ukorzeniać więc i zasięg rośliny będzie się zwiększał.

Irga ta pięknie kwitnie kwiatami koloru białego, bardzo mocno przyciągają one pszczoły, okres kwitnienia przypada na koniec maja oraz początek czerwca. Latem oraz jesienią na krzewie widnieje mnóstwo intensywnie czerwonych owoców o dosyć dużej średnicy. Owoce pozostają na krzewie bardzo długo i stanowią niewątpliwie ciekawy element kolorystyczny.

Liście tego krzewu są zimozielone, lecz na stanowiskach wietrznych oraz podczas zim bezśnieżnych a jednocześnie mroźnych irga może zgubić część lub wszystkie liście. W skrajnych przypadkach może dochodzić do uszkodzeń mrozowych młodych pędów, które jednak na całe szczęście bardzo dobrze się regenerują. Roślina najlepiej rośnie na glebach żyznych, dostatecznie wilgotnych, ale da sobie radę również na glebach słabszych. Nie znosi za to zastoisk wodnych, może wtedy dojść do ‘utopienia’ rośliny co będzie skutkiem paradoksalnie występującej wtedy suszy fizjologicznej.

Irgę tę można sadzić w miejscach zacienionych lub półcienistych, na pełnym słońcu może rosnąć nieco wolniej, za to obficiej powinna kwitnąć. Nadaje się na wszelkie skarpy, do umacniania gruntu, brzegów zbiorników wodnych itp. Roślina nie wymagająca wielu zabiegów w trakcie sezonu, bezobsługowa.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Irga szwedzka 'Coral Beauty'
Twoja ocena