Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Dąb bezszypułkowy 'Purpurea'

Quercus petraea 'Purpurea'
40,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 12 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C1,5 – okrągły – 1,5l

Model: Wys.20-50cm

Quercus petraea 'Purpurea'

Odmiana dębu o pięknych, purpurowo-czerwonych liściach. Jest to dąb bardzo podobny do odmiany ‘Atropurpurea’ dębu szypułkowego, ale ma nad nią tę przewagę, że liście mają ciemnopurpurowy kolor przez cały sezon i jeśli drzewo rośnie w miejscu słonecznym to kolor ten nie blednie ani nie zielenieje nawet w najmniejszym stopniu. Drzewo rośnie średnio silnie w młodości, po osiągnięciu około 5 – 7 m wysokości zwalnia zdecydowanie i zaczyna rozbudowywać koronę. Jest ona kulista lub lekko jajowata, oparta na mocnym, choć smukłym pniu. Do dobrego wzrostu wymaga gleb żyznych lub średnio żyznych, stale lekko wilgotnych, mogą to być także gleby lekko gliniaste, ciężkie. Dobrze rośnie w półcieniu, ale najlepsze wybarwienie liści gwarantuje tylko stanowisko słoneczne, gdzie liście przybierają wręcz czarno-czerwony kolor.

Jest to unikatowa odmiana, drzewa czerwonolistne jakie znamy z ogrodów Polski to głównie buk zwyczajny ‘Atropurpurea’, który wyrasta na ogromne drzewo lub śliwa wiśniowa ‘Nigra’ lub ‘Pissardii’, która z kolei jest niewielkim drzewiem lub wysokim krzewem. Dąb bezszypułkowy ‘Purpurea’ jest tutaj ogniwem pośrednim, uzyskuje średniej wielkości wymiary, maksymalnie dorastając do około 10 metrów, tworzy reprezentatywną sylwetkę, bardzo ozdobną także w okresie bezlistnym. Nadaje się zarówno do sadzenia jako soliter, ale również może rosnąć w pobliżu domu w miejscu widocznym, tworząc bardzo ładny, reprezentatywny widok. Czerwień liści znakomicie kontrastuje ze złotolistnymi odmianami dębów oraz buków, które osiągają podobne wymiary i mogą tworzyć bardzo ładne, barwne zadrzewienia.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.5000