Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła 'Gilvers Miles'

Spiraea 'Gilvers Miles'
9,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 15-20 cm

Spiraea 'Gilvers Miles'

Mała, karłowa odmiana tawuły o dużej odporności na warunki środowiska. Rośnie jako mały, bardzo zwarty i skupiony krzew, który w młodości ma formę mniej lub bardziej kulistą. Ciekawie wyglądają starsze osobniki – formują one bardzo zwarte kopuły o nieregularnej powierzchni, co wygląda bardzo ozdobnie.

Dorastać może do 50 – 70 cm wysokości po wielu latach wzrostu, ogólnie jest to roślina karłowa i bardzo możliwe, że w naszym ogrodzie będzie nieco mniejsza. Odmiana ta nie posiada specjalnych wymagań siedliskowych, może rosnąć na słabych glebach, które okresowo przesychają – zadomowione krzewy dobrze znoszą takie warunki. W celu uzyskania ładnego pokroju należy sadzić tę tawułę w miejscu słonecznym lub półcienistym, ale w taki sposób, aby choć przez kilka godzin krzew miał niezakłócony dostęp do światła słonecznego.

W ogrodzie nadaje się do obsadzania małych rabat czy niskich klombów, dobrze wyglądają obwódki tworzone z tego krzewu. Niewielkie rozmiary pozwalają na uprawę pojemnikową, a w większych pojemnikach, umieszczonych np. na tarasach można pokusić się o budowę mini klombów złożonych z karłowych odmian tawuł o różnych formach, kwiatach czy liściach. Tawuła ta należy do grupy roślin bezobsługowych, można ją zasilać wiosną, ale w przypadku zadomowionych krzewów nie jest to konieczne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła 'Gilvers Miles'
Twoja ocena