Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła nippońska 'June Bride'

Spiraea nipponica 'June Bride'
9,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5, P11

Model: Wys. 20-40cm

Spiraea nipponica 'June Bride'

Bardzo efektowna w trakcie kwitnienia odmiana tawuły. Na pierwszy rzut oka budzi skojarzenia z tawułą wczesną lub tawułą szarą w odmianie ‘Grefsheim’, jest od nich jednak o wiele bardzie zwarta i posiada trochę mocniejsze pędy, które nie przewisają tak mocno jak u wyżej wymienionych odmian. Rośnie jako krzew, dosyć dynamicznie wypuszcza świeże pędy, które strzeliście wybijają się poza obręb bryły krzewu – te malowniczo wyglądające pędy następnego roku pokryją się na przełomie maja i czerwca bardzo obficie białymi kwiatami.

Pod względem malowniczości jest to jedna z ciekawszych odmian dostępnych w handlu, dobrze utrzymany krzew posiada sterczące ku górze pędy i wygląda bardzo żywotnie. Krzewy starsze mają nieco inny pokrój, szczególnie bardzo duże osobniki, mające do 1, 5 metra wysokości nie posiadają już tych świeżych przyrostów a gałązki kwitnące zwisają ku dołowi pod ciężarem kwiatów. Jest to z jednej strony również bardzo ozdobne ale z drugiej krzew wtedy upodabnia się do innych odmian i zalecamy jego przycięcie w celu odmłodzenia. Tawuła ta nie posiada wygórowanych wymagań glebowych, ale umiarkowane zasilenie krzewu wiosną zaowocuje bujnym rozwojem świeżych pędów. Nadaje się do nasadzeń miejskich, szczególnie w parkach, w pobliżu ścieżek, ławek, wszędzie tam gdzie będzie dobrze widoczna. W ogrodzie może rosnąć jako pojedynczy egzemplarz, ale równie dobrze komponuje się w klombach wraz z innymi tawułami lub krzewuszkami.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła nippońska 'June Bride'
Twoja ocena