Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła japońska 'Walbuma' (MAGIC CARPET)

Spiraea japonica 'Walbuma' (MAGIC CARPET)
14,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Spiraea japonica 'Walbuma' (MAGIC CARPET)

Odmiana krzewu liściastego z rodziny różowatych. Została wyselekcjonowana w 1985r w Wielkiej Brytanii. Odmiana charakteryzuje się zwartym rozłożystym pokrojem. wyprostowanych silnych pędach bocznych. Odmiana dorasta do 1m wysokości i nieco więcej szerokości. Liście rozwijają się już bardzo wczesną wiosną, młode przyrosty są czerwone, z wiekiem stają się złocistożółte, jesienią przebarwiając się na żółto, stają się ciemniejsze i bardziej matowe, są sezonowe i na zimę opadają. Kwiaty liczne, drobne, obupłciowe, pięciokrotne, pojedyncze, różowe, drobne. Kwitnienie rozpoczyna na przełomie czerwca i lipca.

Odmiana tolerancyjna jeżeli chodzi o podłoże gleba powinna być świeża dobrze spulchniona i lekko wilgotna. Najlepiej kwitnie w miejscach nasłonecznionych. Toleruje cięcie, które rośliny doskonale znoszą i reagują na nie silnym odrastaniem młodych pędów, co sprzyja ładnemu, gęstemu i szerokiemu pokrojowi krzewu. Zabieg ten wykonujemy wczesną wiosną, często jeszcze przed rozwojem liści. Odmiana cechuje się również wysoką mrozoodpornością. Może być wykorzystana do tworzenia niskich obwódek rabat, oraz jako roślina okrywowa, czy intensywny kolorystycznie akcent w ogrodzie. Doskonale nadaje się zarówno do ogrodów przydomowych na rabaty, do ogrodów skalnych, zieleni publicznej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła japońska 'Walbuma' (MAGIC CARPET)
Twoja ocena