Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła japońska 'Neon Flash'

Spiraea japonica 'Neon Flash'
8,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 20-30 cm

Spiraea japonica 'Neon Flash'

Ciekawa odmiana tawuły, dobrze nadająca się do urozmaicania klombów komponowanych z użyciem różnych odmian tego gatunku. Jest jedną bardzo niewielu tawuł o kwiatach koloru prawie czerwonego. Rośnie jako niewielki krzew o pokroju zbliżonym do kulistego, osiąga do 50 – 60 cm średnicy. Starsze krzewy mogą mieć większą szerokość niż wysokość i przybierać poduszkowaty kształt. Odmiana ta rozpoczyna kwitnienie w czerwcu i z większym lub mniejszym natężeniem kwitnie do końca sierpnia, a czasem nawet do początku września. Podobnie jak większość tawuł, nie ma specjalnych wymagań glebowych, urośnie dobrze także na bardzo słabych glebach o niskim poziomie wilgotności – może jednak aklimatyzować się w takim miejscu jeden-dwa sezony dłużej, niżby to miało miejsce w warunkach lepszych.

Roślinę można umiarkowanie nawozić wiosną, z zabiegów pielęgnacyjnych wymaga przycinania, najlepiej dość radykalnego wczesną wiosną – krzew odmłodzi się i wykształci wtedy wiele silnych i bujnych przyrostów. Tawuła ta nadaje się do sadzenia jako roślina okrywowa, ale pięknie również wygląda w mniejszych ogrodach, gdzie klomby trzeba tworzyć z roślin mniejszych, ze względu na brak miejsca. Do utworzenia takiego klombu można użyć różnych odmian tawuł, mniejszych jaśminowców, krzewuszek czy berberysów. Jeśli mamy do dyspozycji więcej miejsca, można sadzić większe skupiska złożone z tej odmiany – widok jej kwiatów zostanie wtedy optycznie uwydatniony, a i ładny efekt uzyskamy szybciej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła japońska 'Neon Flash'
Twoja ocena