Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła japońska 'Firelight'

Spiraea japonica 'Firelight'
8,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5, P11

Model: Wys. 15-20 cm

Spiraea japonica 'Firelight'

Odmiana tawuły japońskiej o charakterystycznych pomarańczowoczerwonych przyrostach. Krzew ten należy raczej do grupy krzewów mniejszych, maksymalnie dorasta do około 1 metra wysokości przy czym dobrze jest go regularnie ciąć. Jego liście mają złocistą barwę, natomiast najświeższe listki i część nowych przyrostów posiada kolor ognistoczerwony – jest to doskonale widoczne przez cały sezon wegetacyjny. Dużą ozdobą jest także jesienne przebarwienie – liście tej tawuły stopniowo przechodzą od normalnej, złotej barwy w pomarańcz i czerwień, przez jakiś czas będąc zabarwionym pośrednio. Co jednak ważne, aby utrzymać ładne wybarwienie krzewu koniecznie trzeba sadzić tawułę w miejscach słonecznych, cień nie idzie w parze z intensywnym kolorem liści.

Dodatkowo dobrze tawułę wiosną przyciąć, nawet dość mocno, przez co odbije ona silnie od samej ziemi świeżymi i bardzo bujnymi przyrostami, które będą wybarwiały się lepiej niż pędy wieloletnie. Odmiana ta nie posiada wielkich wymagań siedliskowych, może rosnąć na słabych glebach piaszczystych, także niezbyt wilgotnych. W Polsce jeszcze nie jest powszechna, ale na Zachodzie Europy sadzona bardzo często w zieleni miejskiej, gdzie jest ceniona za niewielkie wymagania. W ogrodzie nada się idealnie do tworzenia klombów w miejscach niegościnnych, tam gdzie gleba nie pozwala posadzić innych krzewów. Pięknie wygląda sadzona z innymi odmianami tawuły o innych barwach liści lub kwiatów. Dobre zestawienia tworzy także z krzewuszkami, wśród których ilość odmian barwnych może przyprawić o ból głowy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła japońska 'Firelight'
Twoja ocena