Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła nippońska 'Halward's Silver'

Spiraea nipponica 'Halward's Silver'
9,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5, P11

Model: Wys. 10-30cm

Spiraea nipponica 'Halward's Silver'

Ta tawuła to odmiana o ciemnozielonych, miłych dla oka, stonowanych liściach. Rośnie w formie niskiego krzewu, w starszym wieku wykształcając małe i zwarte kopulaste kształty. Pokrój jest szczególnie ozdobny w okresie kwitnienia, kiedy to tawuła ta szczelnie pokrywa się śnieżnobiałymi kwiatostanami, które wydzielają zauważalną woń i przyciągają duże ilości pszczół oraz innych owadów zbierających pyłek. Roślina dorasta maksymalnie do 50 – 70 cm wysokości i podobnie lub nieco więcej szerokości. Bardzo dobrze nadaje się do nasadzeń w miastach, na skwerach, ozdobnych pasach zieleni. Jest to jedna z roślin szczególnie odpornych na warunki siedliskowe, znosi krótkotrwałe susze i nie ma specjalnych wymagań co do gleby, w której rośnie.

W trakcie roku nie wymaga żadnych zabiegów, nie jest zazwyczaj także atakowana przez szkodniki. Co kilka lat można jednak tawułę odmładzać poprzez radykalne przycięcie jej wczesną wiosną – wypuści wtedy duże ilości nowych, świeżych przyrostów, które już tego samego roku będą bardzo ładnie wyglądać. W ogrodzie świetnie nadaje się do tworzenia małych klombów służących optycznemu powiększeniu ogrodu, może rosnąć razem z innymi kwitnącymi krzewami, takimi jak inne gatunki i odmiany tawuł czy krzewuszek lub berberysów. Polecana do mniejszych ogrodów ze względu na formę oraz znikomą ekspansywność. Przepiękna w okresie kwitnienia, co zawdzięcza bardzo miłemu dla oka kontrastowi białych kwiatów z ciemną zielenią listków.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła nippońska 'Halward's Silver'
Twoja ocena