Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wejmutka 'Horsford'

Pinus strobus 'Horsford'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys.40-60cm lub forma pienna 55 cm

Pinus strobus 'Horsford'

Ta odmiana formuje bardzo puchatą, sinozieloną koronę i różni się zasadniczo od najczęściej spotykanych odmian karłowych sosny górskiej czy pospolitej. Rośnie bardzo wolno, roczne przyrosty to 3 – 5 cm, a charakterystyczne długie i miękkie igły zakrywają szczyty pędów oraz pąki. W szkółkach można spotkać tę sosnę szczepioną na różnej wysokości podkładkach, od niskich drzewek, wyglądających jak kula położona na powierzchni gruntu przez różne wysokości, nawet do 1-metrowych szczepów. Jaką formę wybierzemy dla siebie zależy od potrzeb w danej kompozycji.

Odmiana ta wygląda bardzo ładnie szczepiona na każdej wysokości i zawsze formuje kuliste korony, których nie ma potrzeby przycinać. W uprawie dosyć łatwa, wystarczy jej zwykła gleba ogrodowa oraz słoneczne stanowisko. Duża ilość światła wpłynie na równomierne wykształcenie korony, a także zapobiegnie nadmiernemu wzrostowi wilgotności w koronie, co uniemożliwi rozwój patogenów. Świetna odmiana do ogrodów skalnych oraz stylizowanych na japońskie, sprawdzi się także na luźno obsadzonych rabatach. Dobrze wygląda na tle kory. Jest to odmiana co prawda w pełni mrozoodporna, ale uprawa jej w pojemnikach może wiązać się z podmrożeniami w wypadku silnych mrozów, uprawiana w gruncie takich problemów nie ma.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wejmutka 'Horsford'
Twoja ocena