Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna pospolita 'Bexel WB'

Pinus sylvestris  'Bexel WB'
brak

Pinus sylvestris 'Bexel WB'

36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys. 20-30 cm

Pinus sylvestris 'Bexel WB'
Miniaturowa, bardzo zwarta odmiana sosny pospolitej o licznych, wyjątkowo gęsto upakowanych pędach, które niezbyt ściśle pokryte są krótkimi, zielonymi igłami. Pędy rozrastają się mocniej na boki niż w górę, niektóre mają tendencję do pokładania się na ziemi. Po 10 latach odmiana tworzy kopułkę o średnicy ok. 30 cm. Wyjątkowo dekoracyjnie wygląda wiosną, kiedy na wszystkich pędach pojawiają się bardzo liczne, choć krótkie młode przyrosty.
Doskonała odmiana do ogrodów skalnych i na rabaty, nie może jej też zabraknąć w kolekcjach miniaturowych roślin iglastych. Sprawdza się w uprawie w pojemnikach. Charakteryzuje się bardzo dobrą mrozoodpornością, dużą tolerancją na warunki glebowe i dużym zapotrzebowaniem na światło słoneczne.
Odmiana została wyselekcjonowana w 1993 z siewek uzyskanych z nasion niewyróżniającej niczym się czarciej miotły przez Sonny`ego Magnussona z Vänersborg w Szwecji. Nazwa 'Bexel' powstała na cześć jego córki, noszącej taki przydomek.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna pospolita 'Bexel WB'
Twoja ocena