Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Saturn'

Pinus mugo 'Saturn'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 10-35 cm

Pinus mugo 'Saturn'

Ciekawa odmiana sosny górskiej, która mimo wielu podobieństw do innych karłowych odmian, posiada również swoje unikatowe cechy. Posiada dość krótkie igły, koloru ciemnozielonego, przyrost roczny krótki, 3-6 cm, rzadko więcej. Przez pierwsze lata wytwarza niewielką koronkę, która jest lekko ażurowa, ale osobniki przeznaczone do sprzedaży są już zazwyczaj ładnie zagęszczone, co jest jednym z wyznaczników tej odmiany – w młodym wieku bywa bardzo podobna do odmiany ‘Kórnik’ właśnie za sprawą tworzenia bardzo zbitej koronki o charakterystycznym, ciemnozielonym kolorze igieł.

Odmiana szczepiona jest na podkładkach sosny pospolitej, takie też ma wymagania glebowe – po prostu bardzo niskie. Jedyne ograniczenia w uprawie tej odmiany wiążą się ze stanowiskiem, nie może ono być podmokłe, a musi być bardzo nasłonecznione. W ogrodzie odmiana ta przyda się w ogrodach skalnych, na rabatach obsadzonych m. in. iglastymi ciekawostkami, a także wszędzie tam, gdzie z powodu braku miejsca chcemy na niewielkim skrawku ziemi zaaranżować coś ciekawego. W szkółkach można znaleźć odmiany szczepione nisko – te mają tendencję po kilku latach wytwarzać korony spłaszczone, przypominające skorupę żółwia, oraz szczepione wyżej – te z kolei przez dłuższy czas utrzymują formę bardziej kulistą, choć z czasem ich korona również zaczyna rosnąć nieco szybciej na szerokość niż na wysokość.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Saturn'
Twoja ocena