Hortensja bukietowa 'Unique'

Hydragenia paniculata 'Unique'
18,50 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 30-50cm

Hydragenia paniculata 'Unique"

Jest to jedna z wielu hortensji o pięknych kwiatach o niesamowitej bieli i późniejszym pojawiającym się pod koniec kwitnienia różu. Kwiaty zebrane są w duże, stożkowe wiechy dochodzące do 25 centymetrów długości. Kwitnie lipiec-wrzesień. Kwiaty pojawiają się na pędach jednorocznych. Ciekawostką jest fakt, że pozostają na nich nawet w zimie! Jest to odmiana całkowicie mrozoodporna. Lubi stanowiska półsłoneczne, gleby próchnicze i żyzne. Dość kwaśne.

Warunki wzrostu: Pamiętajmy, ażeby hortensje nie sadzić w pełnym słońcu, gdyż nie lubi pełnego nasłonecznienia. Podłoże powinno być próchnicze i kwaśne. Ze względu na dużą ilość aparatu asymilacyjnego i kwiatów, potrzebuje dużą ilość wody w podłożu. Warto obficie ją podlać po sadzeniu. Podłoże zasadowe powinno być zakwaszone torfem wysokim, igliwiem, kora kompostowaną. Można ją także nawozić specjalnymi nawozami. Ale nawożenie powinno się zakończyć już w lipcu.

Zastosowanie: Można ją sadzić w grupach, miejscach półcienistych. Jako krzew do każdego ogrodu, nasadzeń parkowych. Może być sadzona w pojemnikach.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Hortensja bukietowa 'Unique'
Twoja ocena