Berberys Thunberga 'Helmond Pillar'

Berberis thunbergii 'Helmond Pillar'
12,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 20-40 cm

Berberis thunbergii 'Helmond Pillar'

Bardzo ładny, pionowy berberys, którego cechą rozpoznawczą są czerwone liście oraz kolumnowy pokrój. Rośnie szybko, dorasta do wysokości 1, 5 – 2 metrów, przy szerokości dochodzącej do 50-80 cm. Pokrój widoczny już od wczesnej młodości, wszelkie pędy wygięte pionowo w górę, z wiekiem może nieco rozszerzać się ku górze, na dole pozostając węższy. Kwitnie w maju, kwiaty drobne, koloru żółtego, nie są specjalnie widoczne wśród gałązek, przez co nie należą do głównych walorów ozdobnych tej odmiany.

Berberys ten wymaga stanowiska słonecznego, co sprzyja ładnemu wybarwieniu listków na kolor czerwony, a jednocześnie spowoduje głębsze wybarwienie jesiennych liści. Nie jest wymagający co do gleby, znosi duże spektrum wartości pH, może rosnąć na glebach słabych, nawet na piaskach, ważne jednak aby podłoże było umiarkowanie wilgotne i nie przesychało na dłuższe okresy czasu. W ogrodzie berberys ten świetnie sprawdza się jako element mieszanych klombów, jego strzelista, bez wątpienia wyróżniająca się forma czyni go niezastąpionym elementem ogrodów skalnych, dużych skalniaków.

Dobry do tworzenia szpalerów, ładnie wygląda sadzony co równe odstępy, nadaje w ten sposób przestrzeni pewnej dozy uporządkowania. Nadaje się na żywopłoty, gdyż naturalnie tworzy bardzo gęste struktury krzewiaste i w zasadzie nie wymaga cięcia w celu zagęszczenia. Krzew w pełni mrozoodporny, nie wymaga żadnych zabiegów w trakcie całego sezonu.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Berberys Thunberga 'Helmond Pillar'
Twoja ocena