Jarząb pospolity 'Fastigiata'

Sorbus aucuparia 'Fastigiata'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3, C2, C1,5

Model: Wys. 60-130 cm

Sorbus aucuparia 'Fastigiata'


Odmiana pospolitej jarzębiny o wąsko kolumnowej koronie. Dorasta do wysokości 6-7 metrów i 1, 5 – 2 metrów szerokości. W pierwszych latach po posadzeniu rośnie silnie, szybko, z czasem znacząco zwalnia i zagęszcza się mocno.

Tworzy zwarte, ostro zakończone, stożkowate kolumny dzięki czemu może być sadzony w miejscach o ograniczonej przestrzeni; małych ogrodach, w bezpośredniej bliskości domu, wzdłuż alejek, ulic a także na wszelkiego rodzaju placach i skwerach miejskich. Drzewo to można dodatkowo ciąć co spowoduje jego większe zagęszczanie się. Drzewo kwitnie w maju, kwiatami białymi zebranymi w baldachogrona, w miejscu których późnym latem oraz jesienią pojawiają się czerwone, typowe dla gatunku, czerwone owoce.

Wymagania glebowe identyczne jak dla gatunku jarzęba pospolitego; najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych i wilgotnych ale doskonale poradzi sobie również na glebach przeciętnych, słabszych. Biorąc pod uwagę cechy tej odmiany rysuje się przed nami naprawdę szerokie spektrum zastosowania jej do różnych ogrodowych – i nie tylko, kompozycji.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb pospolity 'Fastigiata'
Twoja ocena