Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna pospolita 'Albyns'

Pinus sylvestris 'Albyns'
brak

Pinus sylvestris 'Albyns'

32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 30- 45, Forma Pienna 50-60 cm

Pinus sylvestris 'Albyns'
Płożąca, bardzo oryginalna odmiana sosny zwyczajnej. Wszystkie jej pędy, chociaż sztywne, rozpościerają się płasko po ziemi, gęsto okrywając jej powierzchnię. Przez wiele lat rośnie wyłącznie poziomo, nie przekraczając wysokości 30 cm, wysokość starych roślin może dochodzić do 1 m. Po dziesięciu latach średnica rośliny wynosi 1-1, 5 m, po wielu latach może osiągnąć 3 m. Igły długie, sztywne, niebieskozielone. Już na dość młodych roślinach pojawiają się duże (do 8 cm), dekoracyjne szyszki.
Bardzo dobra roślina okrywowa, polecana do skalniaków, alpinariów i na rabaty. Doskonała do nasadzeń na skarpach i murkach, które pokrywa kaskadami bogato ulistnionych gałęzi. Atrakcyjna jest także zaszczepiona na pniu, wówczas tworzy szeroki, parasolowaty, niesymetryczny kształt. Bardzo dobrze rośnie na przeciętnej, byle niezbyt ciężkiej i mokrej glebie, preferuje podłoża dobrze przepuszczalne i średnio zasobne. Dobrze znosi okresy suszy. W pełni mrozoodporna. Wymaga stanowiska słonecznego.
Sosna pospolita 'Albyns' pochodzi od siewki znalezionej ok. 1960 r. w szkółce H. A. Albyn Nursery (Ohio, USA).

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna pospolita 'Albyns'
Twoja ocena