Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna pospolita 'Argentea'

Pinus sylvestris 'Argentea'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 20-45 cm

Pinus sylvestris 'Argentea'

Piękna, aczkolwiek rzadko jeszcze spotykana odmiana sosny pospolitej o jasnokremowych przyrostach wiosennych. W przeciwieństwie do większości odmian barwnych sosny, ta nie wybarwia się najintensywniej w okresie zimowym, ale najlepiej wygląda wiosną, kiedy to silne i długie przyrosty wybijają z pąków i oczarowują swą odmiennością i urokiem. Sosna ta rośnie średnio silnie, dorastając przeciętnie do wysokości 3 – 4 metrów przy średnicy korony dochodzącej do 2 metrów. W uprawie bardzo prosta, praktycznie jak sosna pospolita, posiada niskie wymagania i urośnie dobrze nawet na słabych i piaszczystych glebach.

Do dobrego wzrostu wymaga jednak dużo słońca, można je spokojnie sadzić w pełnym nasłonecznieniu bez obaw o poparzenia słoneczne. W ogrodzie sprawdzi się w kompozycjach barwnych, w połączeniu z takimi roślinami jak świerk kaukaski ‘Aurea’, bądź kultywary świerku pospolitego o złotym przyroście – ‘Finedonensis’, ‘Końca’, ‘Aureospicata’. Jest to odmiana, którą można łączyć zarówno z iglakami, jak i odpowiednio dobranymi krzewami liściastymi oraz zimozielonymi. Pod względem mrozoodporności nadaje się do sadzenia w całym kraju, żadne mrozy jej nie straszne, nie ma potrzeby okrywania nawet małych sadzonek.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna pospolita 'Argentea'
Twoja ocena