Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Frisia'

Pinus mugo 'Frisia'
brak

Pinus mugo 'Frisia'

36,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys.10-30cm

Pinus mugo 'Frisia'
Odmiana o wyprostowanym pokroju, znaleziona przez niemieckiego szkółkarza Gerda Krüssmanna w okolicach Bergen. Młode rośliny są w zarysie zaokrąglone, pokrój starszych krzewów przypomina nieregularny stożek. Dziesięcioletnie rośliny z reguły dorastają do 1, 5 m wysokości i 0, 8 m szerokości. Pędy skierowane w górę. Jasnozielone igły wyrastają po dwie z krótkopędu, są krótkie i skręcone, bardzo gęsto osadzone na pędach.
Wzniesiony pokrój sosny górskiej 'Frisia' bardzo dobrze komponuje się z niskimi i rozłożystymi krzewami, dlatego odmiana ta znajduje zastosowanie w rabatach i kompozycjach pokrojowych. Bardzo ładnie wygląda także jako samotnik, z powodzeniem może rosnąć na skalniakach i wrzosowiskach. Może być także wykorzystywana w zieleni publicznej, w parkach i w zieleni osiedlowej. Ma niewielkie wymagania glebowe, preferuje gleby lekko kwaśne, przepuszczalne, piaszczyste lub próchniczne. Jak wszystkie sosny, jest rośliną światłolubną i najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Dobrze zimuje w całej Polsce.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Frisia'
Twoja ocena