Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Irga rozesłana 'Queen of Carpet'

Cotoneaster procumbens 'Queen of Carpet'
12,00 zł

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników.

Pojemnik: C1,5

Model: szer. 15-40cm

Cotoneaster procumbens 'Queen of Carpet'
Bardzo gęsta odmiana irgi, tworząca zwarte zielone dywany. O różnych roślinach okrywowych mówi się, że tworzą zielony dywan, jednak do tej irgi określenie to wydaje się być wręcz stworzone! Na wysokość dorasta tylko do około 15-20 cm, jej pędy są gęsto rozgałęzione, pokryte owalnymi, szerokimi liśćmi o dosyć dużej powierzchni – już młode rośliny stanowią solidne okrycie podłoża.

Dobrze rośnie na żyznej glebie, dobrze zdrenowanej, wilgotnej (ale nie toleruje zastoisk wodnych). Pięknie wygląda wiosną, kiedy kwitnie, kwiaty koloru białego są bardzo dobrze widoczne na pędach ponad liśćmi, ponadto przyciągają dużo pszczół. Latem rozwijają się obficie na krzewach owoce, koloru czerwonego, które również są bardzo ozdobne a do tego utrzymują się na krzewach do późnej jesieni!

Irga ta jest zimozielona, co pozwala cieszyć się zielenią jej liści także zimą jeśli akurat nie ma śniegu, jednak może to także sprawiać problemy. Podczas bezśnieżnych zim, kiedy jednocześnie panują duże mrozy należy irgę okryć choćby jedną warstwą włókniny, w przeciwnym razie liście mogą zostać lekko uszkodzone – jednak jeśli nie ucierpiały główne pędy to roślina bardzo szybko odbudowuje straty i już w pierwszej połowie sezonu nie widać strat po zimie.

Ze względu na charakter wzrostu irga ta jest idealna do obsadzania skarp, zbocz, nierówności terenu, których nie można zagospodarować w inny sposób. Może jak najbardziej rosnąć w półcieniu ale świetnie razi sobie także w pełnym słońcu. Rośliny już zadomowione w danym miejscu dobrze znoszą także nawet dłuższe okresy suszy.

Więcej informacji
Typ rośliny krzewy liściaste
Pokrój płożący
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 1m do 2m
Kolor owoców czerwone
Rodzaj owoców ozdobne
Barwa kwiatów białe, kremowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie do ogrodów przydomowych, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie, zadarnienia
Walory ozdobne zimozielone, dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią , kwitnie w cieniu