Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Żylistek różowy 'Carminea'

Deutzia x rosea 'Carminea'
9,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5, C2

Model: Wys. 20-40 cm

Deutzia x rosea 'Carminea'

Ta odmiana żylistka posiada bardzo ładne, biało-różowe kwiaty, które szczelnie pokrywają drobne gałązki całego krzewu. Rośnie jako gęsty krzew, formuje zwartą sylwetkę w sposób naturalny, bez potrzeby cięcia. Od samej ziemi wytwarza wiele równorzędnych pędów, które rozgałęziając się obficie dają obraz bardzo ładnego, zwartego krzewu o pokroju zbliżonym do kulistego. Kwiaty pojawiają się wiosną, są duże, białe w środku i zaróżowione na zewnętrznych powierzchniach płatków. Żylistek ten ma raczej niewielkie wymagania glebowe, może rosnąć na glebach mniej żyznych i okresowo przesychających. Świeżo sadzone rośliny potrzebują oczywiście trochę więcej troski, dobrze jest je także zasilić wiosną nawozem wieloskładnikowym.

Ten uroczy krzew może z powodzeniem tworzyć luźne szpalery lub nawet strzyżone żywopłoty. Najpiękniej chyba wygląda jednak sadzony w niewielkich klombach wraz z innymi krzewami kwitnącymi, takimi jak inne odmiany żylistków, kaliny, bzy czarne czy pęcherznice. Polecany do mniejszych ogrodów oraz dla osób mających mało czasu na prace ogrodnicze – jest to typowa roślina bezobsługowa, której nie trzeba poświęcać dużo czasu, a która mimo to prezentuje się bardzo ładnie i zdobi ogród. Z tego samego względu nadaje się do nasadzeń miejskich, gdzie liczy się duża tolerancja na warunki oraz bezobsługowość.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Żylistek różowy 'Carminea'
Twoja ocena