Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Róża eliptyczna

Rosa elliptica
brak

Model:Wys.20-40cm
Pojemnik:
.

18,50 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5; C2

Model: Wys. 10-20cm

Rosa elliptica

Jest to gatunek róży, która w naszym kraju rośnie na naturalnych, dzikich stanowiskach m. in. na południowym zachodzie. Można ją spotkać przy drogach, gdzie nieraz tworzy gęste zarośla. Jako, że kwitnie niezwykle obficie i długo, bo przez całe lato, można ją uprawiać w ogrodzie jako roślinę ozdobną, szczególnie w nasadzeniach naturalistycznych, albo jako osłona płotów, murków czy po prostu w szpalerach w formie żywopłotu. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że gatunek ten jest praktycznie całkowicie mrozoodporny, a ponadto odporny na choroby, szkodniki oraz suszę i szkodliwe warunki środowiskowo, jest więc o wiele razy bardziej wytrzymały i prostszy w uprawie nić sadzone zazwyczaj róże odmianowe, które wymagają regularnych oprysków i pielęgnacji.

Jedyne zabiegi pielęgnacyjne jakie można stosować w przypadku tego gatunku to regularne cięcia zagęszczające, gdyż róża ta rośnie szybko, a jej pędy dorastają nawet do 2, 5 m wysokości, czasami łukowato się wyginając. W ogrodach naturalistycznych można jednak ograniczyć takie cięcia do minimum. Róża eliptyczna cechuje się występowaniem zakrzywionych kolców, jej liście są złożone, zielone z wierzchu, od spodu nieco jaśniejsze. Róża eliptyczna kwitnie długo i bardzo obficie, kwiaty są jasnoróżowe, czasem niemal białe, średniej wielkości. Jest to roślina nie wymagająca żadnej uwagi, którą wystarczy posadzić. Do prawidłowego wzrostu wystarczą jej przeciętne, umiarkowanie wilgotne gleby ogrodowe i słoneczne lub półcieniste stanowisko.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Róża eliptyczna
Twoja ocena