Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Rozplenica japońska

Pennisetum alopecuroides
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
12,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pennisetum alopecuroides

Roślina pochodząca z Azji i Australii, gdzie rośnie dziko, tworząc gęste i rozległe trawiaste połacie. U nas jest uprawiana przede wszystkim jako trawa ozdobna, ktorej piękne pierzaste kłosy znakomicie nadają się do tworzenia kompozycji bukietowych. Dorasta u nas do 80 cm wysokości tworząc zwarte, rozłożyste kępy. Liście rozplenicy są wąskie, bardzo długie, lekko wygięte, szarozielone i minimalnie owłosione. Kwitnie w sierpniu i wówczas możemy zobaczyć piękne, czerwonobrązowe, szczeciniaste kłosy, osadzone na bardzo długich źdźbłach, przypominają one wyglądem szczotki do butelek i stanowią piękną ozdobę jesiennego ogrodu.

Rozplenica preferuje stanowiska ciepłe i słoneczne, osłonięte przed wiatrem. Gleba pod uprawę powinna być sucha, ale żyzna i dobrze przepuszczalna. Jest to gatunek najbardziej odporny na mróz ze wszystkich traw, jednak trzeba go chronić przed nadmierną wilgocią. Doskonale prezentuje się sadzona zarówno pojedynczo jak i w większych grupach. Jest to idealna roślina na rabaty bylinowe, a także do nasadzeń wokół zbiorników wodnych bądź wzdłuż strumieni. Stanowi również nieodłączny element ogrodów japońskich.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pochodzenie brak info