Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Krauskopf'

Pinus mugo 'Krauskopf'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 15-45 cm

Pinus mugo 'Krauskopf'

Jest to niemiecka odmiana sosny górskiej wprowadzona do handlu w 1984 roku. Jej nazwa odmianowa w tłumaczeniu na język polski oznacza dosłownie zakręcona głowa. Nie bez powodu odmiana ta otrzymała właśnie taką nazwę. Odnosi się ona do jej lekko poskręcanych pędów, które u młodych okazów wyrastają w przeróżnych kierunkach. Również igły u młodych roślin są charakterystycznie skręcone, choć u starszych okazów zwykle bywają niemal zupełnie proste. ‘Krauskopf’ to typowa karłowa odmiana kosodrzewiny, choć w porównaniu do czystego gatunku ta jest naprawdę wybitnie karłowa. Jej wysokość nawet u starszych okazów mających 1 m szerokości, nie przekracza 20 cm (są to wymiary roślin mniej więcej 10-15 letnich). Sosna rośnie bardzo wolno, nierzadko przyrosty roczne to zaledwie kilka centymetrów, choć docelowe rozmiary mogą dochodzić nawet do 2 m szerokości. Igły są krótkie, ciemnozielone i bardzo gęsto osadzone na pędach, dzięki czemu mają one zwarty i gęsty pokrój. W początkowych etapach wzrostu młode rośliny mogą mieć pokrój trochę zaokrąglony, z czasem jednak staje się on coraz bardziej płaski, ze względu na płożący charakter tej odmiany.

‘Krauskopf’ jak przystało na kosodrzewinę jest dostosowana do skrajnych warunków środowiskowych, dlatego też jest to odmiana polecana do obsadzania ogródków skalnych, skarp lub murków. W takich ogródkach nisko szczepione okazy mogą służyć jako dywan pod wyżej rosnące rośliny, np. doskonale komponują się z ciekawymi odmianami nieco wyższych, szczepionych modrzewi lub miłorzębów. Okazy szczepione na większych wysokościach stanowią również idealny wystrój niedużych przestrzeni takich jak balkony lub tarasy. Przeciętna, umiarkowanie wilgotna gleba ogrodowa o lekko kwaśnym pH oraz słoneczne stanowisko powinny zapewnić jej optymalny wzrost i ładny, zwarty pokrój.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Krauskopf'
Twoja ocena