Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Przedsprzedaż drzew i krzewów owocowych rozpoczęta

Twoje zamówienie wyślemy po 6 października 2022 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony jest od pogody i kolejności zamówień).
Pozostałe rośliny wysyłamy na bieżąco w ciągu 1-2 dni od poniedziałku do czwartku.

Pigwowiec chiński

Pseudocydonia sinensis
49,00 zł
Dostępny

Wysokość sadzonki: 60 - 90 cm

Dostawa w ciągu 2 - 3 dni roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka
Pseudocydonia sinensis

Roślina znana pod nazwą pigwa chińska (Cydonia sinensis) lub pigwowiec chiński (Chaenomeles sinensis), przez botaników uznana jednak za oddzielny rodzaj (Pseudocydonia sinensis). Jak wskazuje nazwa, pochodzi z Chin.
Pigwowiec chiński to małe drzewo, może osiągać 6 m wysokości i podobną szerokość. Jego pień pokryty jest wyjątkowo piękną korą, która łuszczy się łaciato, odsłaniając duże płaty o barwie szarej, brązowej i zielonej. Pędy pozbawione kolców, typowych dla pigwowców. Liście skórzaste, błyszczące, z wyraźnie piłkowanym brzegiem, bardzo atrakcyjne zarówno w czasie sezonu wegetacyjnego, jak i jesienią, kiedy przebarwiają się na intensywne, jaskrawe kolory w odcieniach czerwieni, pomarańczu i żółci. Dużym atutem pigwowca chińskiego są także kwiaty, pojawiające się zwykle na przełomie maja i czerwca. Są one dość duże, pojedyncze, o różowych płatkach, delikatnie, przyjemnie pachnące. Z wyglądu podobne do kwiatów jabłoni. Jesienią dojrzewają owoce, które nie tylko stanowią niewątpliwą ozdobę drzewa, ale także mają zastosowanie w kuchni. Owoce są wydłużone, kształtem i barwą nieco przypominają cytrynę, zwykle mają 10-12 cm długości, ale mogą mieć nawet 18 cm. 

Wymagania:
Pigwowiec chiński najlepiej rośnie na glebach żyznych, świeżych, przepuszczalnych, o odczynie lekko kwaśnym. Ze względu na płytki system korzeniowy źle znosi suszę, a w czasie upałów i suszy może wymagać podlewania. Najlepszym stanowiskiem jest miejsce słoneczne, osłonięte od zimowych, wysuszających wiatrów. Młode rośliny w pierwszych latach po posadzeniu mogą wymagać zabezpieczenia przed zimą, zwłaszcza w chłodniejszych rejonach kraju. Warto jednak zapewnić mu te drobne zabiegi, pozwalające mu przetrwać w niekorzystnych dla niej warunkach.

Zastosowanie:
Piękne, atrakcyjne i dekoracyjne drzewo, ze wszech miar zasługujące na popularyzację. Wyróżnia się barwną korą, błyszczącymi liśćmi, pięknymi kwiatami i dużymi owocami, które nie tylko mają wartość dekoracyjną, ale także z powodzeniem mogą być stosowane podobnie jak owoców pigwy i pigwowców. Twarde i niesmaczne na surowo, doskonale nadają się na przetwory: można z nich robić aromatyczne nalewki, kwaskowate konfitury nadające się zarówno do mięs, jak i do deserów. Kandyzowane owoce pigwowca chińskiego to doskonały, pachnący dodatek do keksów i tortów.
Pigwowiec chiński zmienia swój wygląd w ciągu roku, ale zawsze wygląda niezwykle: wiosną zdobią go kwiaty, jesienią owoce, przez cały sezon wegetacyjny liście, najpierw ciemnozielone, potem pomarańczowe lub czerwone, a zimą, kiedy liście już opadną, dobrze widoczna staje się wyjątkowa, wielobarwna kora. Z tych powodów pigwowca można uznać za wyjątkową roślinę, zasługującą na centralne miejsce w ogrodzie.
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pigwowiec chiński
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Pseudocydonia sinensis
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C1,5 – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.50 kg
Pokrój rozłożysty
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody nowoczesne, ogrody śródziemnomorskie, ogrody chińskie
Zastosowanie owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino, rosnące pojedynczo (soliter), sad
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia rabaty
Docelowa rozpiętość od 4 m do 6 m
Wysokość docelowa od 4 m do 6 m
Kształt owocu wydłużony
Kolor owoców jasno-żółte, żółte
Smak owoców aromatyczny, cierpki, dużo garbników, kwaśny
Owoce rodzaj jadalne, ozdobne
Pora owocowania jesień
Pora dojrzewania owoców październik, listopad
Rodzaj kwiatów pachnące, pojedyncze
Barwa kwiatów różowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra do -21°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, miododajne, dla ptaków i zwierząt , witalne, horiterapeutyczne
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, błyszczące liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, pachnące kwiaty, niespotykany wygląd owoców
Strefa mrozoodporności 6 a: –26,1 °C –23,3 °C
Wysokość sadzonki 60 - 90 cm
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane
Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko