Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia Sargenta 'Charles Sargent'

Prunus sargentii 'Charles Sargent'
brak

Prunus sargentii 'Charles Sargent'

32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3, C5

Model: Wys.70-190cm

Prunus sargentii 'Charles Sargent'
Wartościowa odmiana pochodząca z USA, znana od 1961 r. Charakteryzuje się otwartym, rozszerzającym się w górnej części pokrojem. Dorasta do 8 m wysokości i podobnej szerokości. Młode, rozwijające się liście mają kolor brązowy, starsze zielenieją, a jesienią przebarwiają się na widowiskowe, intensywne odcienie pomarańczu i czerwieni. Kwitnie przed pojawianiem się liści, kwiaty duże (4 cm), pojedyncze, różowe, utrzymują się na drzewie przez ok. 3 tygodnie, nie tracąc przy tym koloru. Owoce drobne, wydłużone, ciemnoczerwone, niezbyt liczne.
Piękne, atrakcyjne drzewo polecane do parków i ogrodów, najlepiej wygląda jako soliter posadzony np. przy trawniku, doskonale sprawdza się także jako drzewo alejowe lub szpalerowe. Wiśnia Sargenta 'Charles Sargent' szczególnie dekoracyjna jest wiosną, kiedy obsypuje się kwiatami, oraz jesienią, podczas przebarwiania się liści. W czasie kwitnienia wabi pszczoły i inne owady zapylające, owoce są chętnie zjadane przez ptaki. Preferuje gleby przepuszczalne, średnio wilgotne. Do pełni kwitnienia wymaga stanowiska słonecznego. Strefa mrozoodporności USDA 5b, zatem w całej Polsce powinna zimować bez uszkodzeń.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia Sargenta 'Charles Sargent'
Twoja ocena