Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Nieszpułka zwyczajna 'Westerveld'

Mespilus germanica 'Westerveld'
25,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 45-120 cm

Mespilus germanica 'Westerveld'

Nieszpułka to średniej wielkości krzew, mogący w naszych warunkach osiągać 2-4 metry wysokości i podobnie szerokości. Uprawianych jest wiele odmian wielkoowocowych, różniących się plonowaniem oraz wielkością owoców. Odmiana ‘Westerveld’ posiada średniej wielkości owoce, charakteryzuje się jednak późniejszym wejściem w okres wegetacji, za czym idzie późniejsze kwitnienie. Dzięki temu znacznie mniejsze jest ryzyko zniszczenia kwiatów przez późne przymrozki, tak charakterystyczne dla naszego klimatu, niż ma to miejsce u wcześnie kwitnących odmian.

Nieszpułka ma niewygórowane wymagania glebowe, wystarczy jej przeciętna, w miarę wilgotna gleba oraz możliwie słoneczne stanowisko. Dobre doświetlenie krzewu sprzyja dojrzewaniu owoców, ale również pięknemu przebarwieniu liści, które jesienią przybierają bardzo żywe barwy żółto-pomarańczowe. Nieszpułka nadaje się idealnie do nowoczesnych kompozycji, łączących cechy ozdobne oraz użytkowe, oprócz ciekawego, unikalnego wyglądu oferuje duże ilości smacznych owoców, które mogą być spożywane pod wieloma postaciami! W Polsce uprawa odmian tego gatunku nie stwarza większych trudności, w zasadzie nawet młode krzewy nie wymagają okrywania na zimę, co nie oznacza jednak, że przezornie nie można krzewów delikatnie okryć.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nieszpułka zwyczajna 'Westerveld'
Twoja ocena