Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Oliwnik wielokwiatowy

Elaeagnus multiflora
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Elaeagnus multiflora

Japoński krzew dorastający do 2 – 3 m wysokości. Ma ciekawe zabarwienie. Młode pędy, pączki oraz ogonki liściowe są brązowe. Również liście są dwubarwne. Z wierzchu są ciemnozielone, zaś od spodu srebrzyste z brązowymi punktami. Są owalne, nie za duże 2, 5 – 6 cm długie. Kwiaty są bladożółte, o nietypowej budowie – bez płatków, ale z dużymi działkami kielicha. Kwietnie wcześnie w Kwietniu i Maju. Owoce są kuliste bordowe, czerwone o średnicy 1, 5 cm.

Uprawa i zastosowanie: Oliwnik wielokwiatowy jest rośliną mało wymagającą. Urośnie nawet na najbardziej jałowych piaskach. Dobrze znosi przeciętne zimy. Wymaga jednak stanowiska słonecznego. Polecany jest na żywopłoty, jako krzew owocowy, doskonały do miłośników upraw ekologicznych (nie wymaga nawożenia nieorganicznego) oraz permakultur. Nadaje się na działki i przychacia.

Ciekawostki: Oliwnik wielokwiatowy jest cenną rośliną. Jest pożytkiem pszczelarskim już w kwietniu. Dzięki symbiozie z bakteriami użyźnia glebę azotem. Dostarcza jadalnych owoców z dużą zawartością witaminy C, A i E. Owoce są lekko kwaśne, aromatyczne podobnie jak porzeczki.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000